كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سر البیان فی علم القرآن

سر البیان فی علم القرآن
نویسنده: حسن بیگلری
ناشر: سنایی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 316
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1366 - دوره چاپ:

 کیفیت : خوب ~ عالی

 

مروری بر کتاب
 

با تجوید کامل استدلالی

مؤلف که فردی است نظامی و در ارتش خدمت می‌کرده مجموعه مطالب این کتاب را در ایام هفته در مجالس قرائت قرآن بیان می‌کرده، آنگاه پس از مدتی تصمیم به چاپ آنها می‌گیرد و در قالب کتابی با نام «سر البیان» به چاپ می‌رساند

وی مطالب را در دو فصل ارائه نموده که در فصل اول مباحثی همچون: وحی، نزول، جمع آوری قرآن،تفسیر قرآن و قصه‌های قرآن وجود دارد و در فصل دوم مباحث مربوط به تجوید را تشریح می‌نماید و در این رابطه ابتدا به معرفی حروف پرداخته، آنگاه اقسام همزه و مد و احکام تنوین را بیان نموده و در پایان پیرامون اقسام قرائت قرآن سخن می‌گوید. آنچه که در این کتاب به چشم می‌خورد روش مؤلف در بیان مطالب است که مباحث را در قالبی ساده و روان همراه با مثالهای متعدد ارائه نموده است لذا برای استفاده در سطوح عمومی می‌تواند مفید باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سر البیان فی علم القرآن

  • ناشر: سنائی
  • کد کتاب: 65374 - 63/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: حسن بیگلری, تاریخ اسلام, قرآن, تاریخ قرآن, اسلام, کتاب سر البیان فی علم القرآن