كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سرگشته راه حق

سرگشته راه حق

نویسنده: نیکوس کازانتزاکیس
مترجم: منیر جزنی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 351
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 6

کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

ادبیات کلاسیک معاصر

این یک شرح حال نیست بلکه گزارشی است در مورد یکی از دوست داشتنی ترین چهره های تاریخ، نویسنده ی پر شور یونانی، مرحوم نیکوس کازانتزاکیس، که این کتاب را به دوستش آلبرت شوایتزر اهداء نموده است.طنز، تنفر، زیبایی، انتقام، حسد و ترس جزء عناصر ترکیبی این رمان می باشد.

برادر ( قدیس ) فرانسوا به همراه برادر لئون از شدت خستگی زیر درخت سپیداری نشستند. پس از مدتی یک کشیش سفید پوش در برابر آنان ایستاد. کمربند چرمی و چاروقهای از پوست خوک و یک عرقچین مشکی سر تراشیده اش را پوشانده بود. چهره اش خشن و وحشی و بی رحم و دو چشمش دو اخگر سوزان بود. مدتی با حیرت به فرانسوا نگاه کرد...

خدا یک آتش سوزیست . او می سوزد و ما هم با او می سوزیم .
کسی چه می داند شاید هم خدا همان جستجوی خدا باشد !
نو به نو خدا و شیطان را صدا می کردم . برای من تفاوت نداشت که کدام یک خواهند آمد . آنچه می خواستم این بود که دیگر احساس تنهایی نکنم .

تحمل هیچ تنبیهی دشوارتر از این نیست که موجودی در برابر بدی هایی که کرده با خوبی رو به رو شود!
برای چه تردید می کنی . هرگز به پشت سرت نگاه نکن .
کتاب شرح زندگی قدیس فرانسوآی اسیزی بنیان گذار فرقه مسیحی فرانسیسکن ها می باشد .

فرانسوا تک فرزند خانواده بسیار ثروتمندی است که پسری خوشگذران نیز می باشد اما روزی ناگهان صدای خدا را حس می کند و دست از تمام مال و اموال و مقام خود می شوید و پا در راه حق می گذارد .او معتقد است باید در فقر کامل به سر برد و از تمام خویشاوندان برید . سختی های بسیار زیادی در این راه می کشد . مریدان زیادی می یابد و معجزات زیادی نیز از او نقل شده است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سرگشته راه حق

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 116791 - 110/5
  • موجودی: در انبار
  • 750,000ریال

برچسب ها: نیکوس کازانتزاکیس, منیر جزنی, داستان های کلاسیک, داستان های یونانی, داستان های عرفانی, جوینده راه حق, کتاب سرگشته راه حق