کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
سرگذشت یک معلم

سرگذشت یک معلم

نویسنده: سیدحسین مصطفوی بناب
ناشر: اوحدی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 250
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

این نوشته که به عنوان سرگذشت یک معلم از نظر خواننده گرامی می‌گذرد خلاصه‌ای از خاطرات زندگی نگارنده است که متضمن معرفی آبا و اجداد گذشته نزدیکش می‌باشد که در صفحات اول این دفترچه برای اطلاع نسلهای بعدی خود در محدوده خانواده به عنوان شجره‌نامه قول داده بودم و قرار نبود به انتشار آن خارج از این دایره اقدام شود.

ولی بعد از مطالعه دوستان که بعنوان نظرخواهی تسلیم ایشان شده بود بعلت داشتن مسائل اجتماعی و سیاسی و تاریخی که برای نسلهای جوان جالب توجه می‌باشند از طرف آنها تشویق شدم که حتی‌الامکان به چاپ و انتشار آن مبادرت شود و چون بعضی مسائل نیز مانند معرفی آبا و اجدادم در محدوده شهر مولد و مسقط‌‌الرأس خود بناب بوده و مربوط به اتفاقات سیاسی و رخدادها در این شهر می‌باشند.

در این کتاب 'سید حسن مصطفوی بناب' از معلمان بازنشسته, خاطرات زندگی خود را که حاوی مطالب اخلاقی ـ اجتماعی ـ تاریخی و سیاسی است به تفصیل شرح داده است. بخشی از مطالب به خاطرات نامبرده در مبارزه با رژیم پهلوی و دستگیری و زندانی شدن وی اختصاص دارد. شرح سفرهای وی به خارج از کشور نیز بخشی دیگر از مطالب کتاب را تشکیل می‌دهد. در این کتاب همچنین خاطرات نامبرده از حوادث انقلاب و پس از آن بازگو شده است.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سرگذشت یک معلم

  • ناشر: اوحدی
  • کد کتاب: 63601 - 86/5
  • موجودی: در انبار
  • 85,000ریال
  • 70,000ریال

برچسب ها: سید حسین مصطفوی بناب, تاریخ اجتماعی ایران, انقلاب اسلامی, جامعه شناسی ایران, پهلوی, کتاب سرگذشت یک معلم