منو
سبد خرید

سرگذشت یک خانواده مبارز

سرگذشت یک خانواده مبارز
سرگذشت یک خانواده مبارز
  • موجودی: موجود
  • مدل: 146195 - 70/2
  • وزن: 0.40kg
500,000 ریال

سرگذشت یک خانواده ی مبارز 

نویسنده: ف . ج . پیترز
مترجم: داور شیخاوندی
ناشر: دات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 248
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

جنی سرخ : مادام کارل مارکس با تبار اشرافی

کتاب، شرح زندگی "جنی وستفالن" همسر کارل مارکس است. به تصریح ناشر: این کتاب، شرح زندگی مارکس، تاریخ تکوین و تدوین تئوری‌های او، تاریخ جنبش کارگری در اروپای قرن نوزدهم و تاریخ زیست و ستیز نخستین زنان و مردانی است که راه انقلابات صنعتی، سیاسی و اجتماعی دو قرن اخیر را هموار کردند. "جنی وستنالن" ملقب به "سرخ" همسر کارل مارکس به رغم سهم بزرگی که در تدوین، تبلیغ و ترویج آرای همسر خود و یار، حامی و هم‌انیدش او، فردریک انگلس داشت، اما هرگز نتوانست به عنوان یک زن، جایگاه شایسته‌ی خود را در کنار مردانی چون "کارل مارکس" و "فردریک انگلس" بیابد.

او نیز همانند هزاران همسر فرهیخته‌ی ناموران جهان، رنج فقر، فلاکت، و تبعید را به امید زندگی بهتر به جان خرید، پشت به زندگی اشرافی در حال زوال کرد. به ستایش طبقه‌ی خیزنده‌ "پرولتاریا" پرداخت تا در کنار شوهرش، شاهد برپایی نظام نو در جهان باشد. جسنی نیز همانند میلیون‌ها ستم‌ستیز خوش‌باور، با فقر و امید زیست و در ناکامی و گم‌نامی جان سپرد.

سیاست کهن نهادی است که بنیادش با خون رستم ستیزان ، خرد اندیشه ورزان و جبر جباران استوار شده است . پای نهادن در این نهاد توان تحملی به بلندای دماوند می خواهد. چه بسیار مردانی که در این حوزه ، از بلندای عزت به ژرفای مذلت افتادند و زنان و کیان خویش را در فقر ، زجر و مرگ نشاندند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات