كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سرگذشت ژیل بلاس

سرگذشت ژیل بلاس

نویسنده: آلن رنه لوساژ
مترجم: میرزا حبیب اصفهانی - غلامحسین میرزا صالح
ناشر: معین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 718
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 2 

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب 

آلن ژنه تنها پسر کلود لوساژ منشی و دفتر دار ارباب نشین رویس در روز هشتم ماه مه 1668 در کوچه بشرل در شازرو در دهکده های کوچک موربیهان و در خانه ای که در سال 1653 به پدر بزرگش ژاک لوساز تعلق داشت به دنیا آمد. مادرش در یازدهم سپتامبر 1677 رخت از جهان بر بست. آلن ژنه در بیست و چهارم دسامبر 1682 پدرش را نیز از دست داد و بدین گونه در چهارده سالگی یتیم شد .

در ماه ژانویه 1683 شورای خانوادگی که برای رسیدگی به وضع او تشکیل شده بود دو تن از عموهایش به نام های بلز و بره نوگا و گابریل لوساژ را به قیومیت او منصوب کرد...

ژیل بلاس حاصل 25 سال کار و کوشش آلن رنه لوساژ است. او یک حقوقدان بود ولی به حرفه‏ ی وکالت دلبستگی نداشت. لذا اوقات خود را وقف مطالعه‏ ی ادبیات و ترجمه می‏کرد.

او که عمرش را صرف نوشتن و ترجمه ی کمدی‏های انتقادی می‏کرد و اکثریت قریب به اتفاق آنها با استقبال مردم روبرو می‏شد همه را به کناری نهاد و وقتش را صرف نگارش کتابی کرد که افتخار ابدی برایش به ارمغان آورد و از آن زمان تاکنون و برای همیشه دو نام لوساژ و ژیل بلاس به هم گره خورده است.

این اثر که داستان پرشور ژیل بلاس است با ترجمه‏ ی میرزا حبیب اصفهانی به یکی از شاهکارهای ادبی که مهر جاودانگی بر پیشانی دارد تبدیل شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سرگذشت ژیل بلاس

  • ناشر: معین
  • کد کتاب: 66117 - 18/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: آلن رنه لوساژ, میرزا حبیب اصفهانی, غلامحسین میرزا صالح, داستان های فرانسوی, رمان تاریخی, کتاب سرگذشت ژیل بلاس