کتاب سرگذشت من ؛ مهاتما گاندی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای جهان انتشارات بهجت

سرگذشت من

نویسنده: مهاتما گاندی
مترجم: مسعود برزین
ناشر: بهجت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 530
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 5

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

مصور

مهانداس کارامچاند گاندی زاده: ۲ اکتبر ۱۸۶۹ - درگذشت: ۳۰ ژانویه ۱۹۴۸ - ۱۰ مهر ۱۲۴۸ - ۹ بهمن ۱۳۲۶؛ رهبر سیاسی و معنوی هندی‌ها بود که ملت هند را در راه آزادی از استعمار امپراتوری بریتانیا رهبری کرد. او در طول زندگیش استفاده از هر نوع ترور و خشونت برای رسیدن به مقاصد را رد می‌کرد. فلسفه بی‌خشونتی گاندی که خود نام ساتیاگراها (در سانسکریت به معنای تلاش و کوشش برای رسیدن به حقیقت؛ تحت‌اللفظی: محکم گرفتن حقیقت) روی بسیاری از جنبش‌های مقاومت بدون خشونت در سراسر جهان و تا امروز تأثیر گذارده‌است.

مهاتما گاندی زندگی پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشت؛ با چهره های مختلفی دیدار داشت از چاپلین گرفته تا موسلینی. بنابراین دور از ذهن نیست شایعات و سوءتفاهم هایی هم پیرامون او شکل بگیرد. شاید باورش سخت باشد مردی که به عنوان اصلی تن دشمن بریتانیا در هند شناخته می شد، روزگاری خود جزو ارتش بریتانیا بوده!

عکس جالبی از او در لباس نظامی سربازان هندی ارتش بریتانیا وجود دارد که او را در میان هم قطاران هندی اش نشان می دهد؛ کسانی که به دعوت و تشویق خود او به دسته نظامی پیوسته بودند. فعالیت او در این دوران بیشتر در حوزه امدادرسانی های پزشکی در جنگ بوده. گاندی جوان در این دوران که با جنگ جهانی اول مصادف است. مردم هند را دعوت به نام نویسی در ارتش بریتانیا و شرکت در جنگ می کرد. جنگی که برای سرکوبی قیام ضد انگلیسی بوئرها (واقع در افریقای جنوبی) به پا شده بود. گاندی در این زمان در آفریقای جنوبی زندگی می کرد که هندوهای زیادی هم در آنجا ساکن بودند. گفته می شود گاندی در آن ایام به خاطر شرکت در جنگ علیه قبیلۀ زولو و جنگ بوئر در آفریقای جنوبی، مدال شجاعت ارتش انگلستان را دریافت کرد!

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سرگذشت من ؛ مهاتما گاندی

  • ناشر: بهجت
  • کد کتاب: 77381 - 88/6
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال
  • 250,000ریال

برچسب ها: مهاتما گاندی, مسعود برزین, تاریخ هند, گاندی, انقلاب هند, هندوستان, کتاب سرگذشت من ؛ مهاتما گاندی