کتاب سرگذشت لودینگیرای سومری فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای جهان انتشارات کاروان

سرگذشت لودینگیرای سومری
نویسنده: معزز علمیه چیع
مترجم: سوزان حبیب
ناشر: کاروان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 244
اندازه کتاب: رقعی جلد سخت - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 2
کد کتاب: 87743

 

مروری بر کتاب
سفری در تونل زمان به سومر کهن

کاروان ، اولین زندگی نامه ی خود نوشت تاریخ را منتشر کرد .
بازنویسی الواح گلی زندگی نامه ی لودینگیرا ، شاعر سومری در همکاری مشترک سوزان حبیب ( مترجم ) و معزز علمیه چیع ( سومر شناس ترک زبان ) ، نخستین زندگی نامه ی خود نوشت تاریخ ، در کتاب لودینگیرای سومری ( انتشارات کاروان ) براساس الواح گلی کشف شده در عراق ، بازنویسی و به فارسی ترجمه شده است .

این اثر، که زندگی نامه لودینگیر ، شاعر سومری است ، سندی گرانبها از زندگی کهن ترین تمدن تاریخ بشر است که بنیان گذار بسیاری از دستاوردهای بشر، از جمله خط ، دموکراسی ، صابون ، شعر ، و قانون بوده است .

این کتاب به موجب توافق انتشارات کاروان با نویسنده ، برای حفظ حقوق مادی و معنوی صاحب اثر، در ایران منتشر می شود .
جهان غرب ریشه های خود را در یونان می یابد و به همین دلیل در اغلب کتب تاریخ تمدن ، علم ، هنر یا معماری با یونان آغاز می شود و تمدن سرزمینهای دیگر، هر چند با قدمت بیشتر، یا نادیده گرفته می شود و یا اهمیت چندانی به آنها نمی دهند .

تمدن سومر در میان رودان ، متعلق به 4000 سال پیش ، یکی از این تمدن هاست که تا حدود 100 سال قبل ناشناخته بود و بعدها هم تنها سومرشناسان، باستان شناسان و مورخان با آن آشنایی داشتند .

در این کتاب ، معزز علمیه چیع ، با زبان لودینگیرا ، شاعر سومری ، به زبانی ساده و روان ، ما را در تونل زمان به تماشا و مشارکت در زندگی مردمی می برد که چهار هزار سال پیش می زیستند ، خط را اختراع کردند و اولین قانون شناخته شده ی تاریخ را پایه گذاشتند ، مردمی که بیان احساس در چهره و بدن حیوان و انسان را در هنرهای تجسمی ، از بزرگترین اهداف خود می شمردند ، مردمی که بنیان گذار دموکراسی و مردم سالاری بودند و برای هر موقعیتی شعری می سرودند .

در پایان این سفر ، با حیرت پی می بریم که گذشته از فن آوری و ابزارسازی ، انسان امروز وارث همان دغدغه ها ، شادی ها و رنج ها و آرمان های لودینگیرای سومری است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سرگذشت لودینگیرای سومری

  • ناشر: کاروان
  • کد کتاب: 87743 - 32/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: معزز علمیه چیع, سوزان حبیب, داستان های ترکی, داستان های تاریخی