كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سرگذشت قرن بیستم

سرگذشت قرن بیستم

نویسنده: روژه گارودی
مترجم: افضل وثوقی
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 325
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1392 ~ 1382 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

وصیت نامه فلسفی روژه گارودی

 هر وصیت نامه معمولا کلام آخر یک انسان است اما قصد من مرور سرگذشت یک انسان نیست بلکه میخواهم به بازنگری خط سیر یک قرن بپردازم جهان در قرن اخیر بیش از 5000 سال تاریخ گذشته اش شاهد تغییرات و ماجراها بوده است چگونه میتوان از کسی که ناظر بسیاری از این تحولات بوده انتظار داشت در همان موضع اولیه خود بماند و شاهد بی احساس و بی طرف ماجرا باشد؟

فلسفه چیزی نیست جز پیکار برای پیدا کردن به خواب رفتگان و برای باور این هدف باید خود را از مشی فکری فلاسفه حرفه ای دور نگه داشت در 20 سالگی راه کمونیسم را برگزیدم و 36 سال طول کشید تا خود را از سلطه آن فلسفه رهاندم اما اکنون از این که سال ها در این راه صادقانه قدم و قلم زدم خود را مغیون احساس نمیکنم چرا که در هر حال همواره کوشیدم بعد روحانی و غیر مادی انسان را به این جمع ماتریالیست بقبولانم من میل دارم که این کتاب رساله ای را حاوی 50 سال پژوهش صبورانه تلقی شود که خواننده را به مطالعه کتب آسمانی ترغیب کند زیرا انسان هیچگاه به پایگاه واقعی خود نمی رسد مگر آنکه بر بعد الهی و متعالی خویش آگاهی یابد.

کتاب حاضر بازنگری خط سیر یک قرن حوادث و حرکت اندیشه سیاسی و اجتماعی در فضای غرب است که به صورتی نقادانه نوشته شده است. گارودی با تعمق در واقعیات تاریخی، نابسامانی های تفکر ماتریالیستی و عملکرد منافقانه قبله سوسیالیسم، از خواب غفلت ده ها ساله بیدار می شود و با نوشته های بی شمارخود خفتگان دیگر عصر خود را بیدار می کند.

او با شعار نه مارکس و نه مسیح راه تازه ای در اسلام می یابد و با شعف و احساس تازه را از رهایی، زندگی فکری نوینی را آغاز می کند و بی هیچ هراسی به کمونیسم و کاپیتالیسم و صهیونیسم و هر نظام فکری دور از عقل و فطرت و عدالت می تازد و تبعات آن را به جان می خرد.

این اثر بررسی عوالم فکری سده بیستم است سده ای که به قول گارودی به اندازه بیش از پنج هزار سال تاریخ گذشته اش شاهد حوادث و تغییرات و ماجراها بوده است. "پیام کتاب مقدس"،"جدایی مغرب زمین"، "فلسفه غرب در قرن بیستم"، "جهش ها در قرن بیستم"، "سنت ابراهیمی، مارکس و عوامل معنوی"، "پیام اسلام؛ معنویت و امت" سرفصل های کتاب حاضر است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سرگذشت قرن بیستم

  • ناشر: سروش
  • کد کتاب: 100925- 209/1
  • موجودی: در انبار
  • 220,000ریال
  • 186,000ریال

برچسب ها: روژه گارودی, افضل وثوقی, فلسفه غرب, قرن بیستم, تاریخ فلسفه, فلسفه اجتماعی, فلسفه فرانسه, کتاب سرگذشت قرن بیستم