كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سرگذشت تزه

سرگذشت تزه

نویسنده: آندره ژید
مترجم: محسن فارسی
ناشر: علمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 63
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1334

کمیاب - کیفیت : عالی


مروری بر کتاب

این کتاب یکی از واپسین کتابهای آندره ژید نویسنده فرانسوی است، که در 1946 انتشار یافت. این کتاب زندگینامه تزه (تسئوسِ) قهرمان است که به دست خودش نوشته شده است و ابتدا آن را برای پسرش ایپولیت نوشته، و پس از مرگ وی با آزادی بیشتر آن را ادامه داده است.

غرض از لحن بی‌تکلف و سادگی سرگذشت آن است که در میان خواننده و قهرمان ارتباط مستقیم پدید آورده شود. پس زندگی که برای ما شرح داده می‌شود زندگی نمونه‌ای نیست که درخور اقتدا باشد، بلکه سرنوشت ساده مردی است که جز حوادثی که با آن رودررو شد و سادگی چیره شدنش بر این حوادث چیز خارق‌العاده‌ای نداشت.

تزه، پس از آنکه اتیک را از شر دیوهایش رهایی می‌دهد، درگیر ماجرای کرت می‌شود. یگانه نقطه ضعف وی جنس زن است. از این‌رو در برابر طرحها و اقدامهای باسفائه پا به سن گذاشته و عشق آتشین آریان چندان مقاومت نشان نمی‌دهد...

...آه چه جوان محبوب و دلربایی بود من هرگز جرات نمی کردم پیش او از عشق سخن بگویم و از حوادثی که در این راه به آنها برخورده ام کلمه ای بر زبان بیاورم در نظر او عشق مفهومی نداشت.بارها به هیپولیت گفتم : انسان قبل از هر چیز باید بداند که کیست و چه کاره است ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سرگذشت تزه

  • ناشر: علمی
  • کد کتاب: 74452 - 8/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: آندره ژید, محسن فارسی, داستان های فرانسوی, داستان های کلاسیک, کتاب سرگذشت تزه