دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سرو سایه فکن ؛ درباره فردوسی و شاهنامه

سرو سایه فکن

نویسنده: محمدعلی اسلامی ندوشن
خطاط: غلام حسین امیرخانی
ناشر: یزدان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 9


مروری بر کتاب

درباره فردوسی و شاهنامه

از خدا جوییم توفیق ادب

کتاب شاهنامه کتاب کتابها، کتاب زندگی و مرگ. شاهنامه تنها سرگذشت ایران و حماسه دوره معینی را بازگو نمیکند. جوهر هستی را می سراید از این رو هر زمان و هر سرزمین میتواند خود را در آن بازیابد. برای شاهنامه ارزشهای گوناگون برشمرده است زنده کننده عجم، زنده کننده زبان فارسی، کارنامه ایران و… ولی برترین ارزش آن، آن است که در زندگی انسانی معنی می نهد. 

آیا با شاهنامه آشنائید؟ کتاب کتابها، کتاب زندگی و مرگ. شاهنامه تنها سرگذشت ایران و حماسه دوره معینی را بازگو نمیکند،جوهر هستی را می‌سراید، از این رو هر زمان و هر سرزمین میتواند خود را در آن باز یابد. برای شاهنامه ارزش های گوناگون برشمرده شده است؛ زنده کننده عجم، زنده کننده زبان فارسی، کارنامه‌ایران... ولی برترین ارزش آن آن است که در زندگی انسانی «معنی»، می‌نهد.

حتی دشمن ها در آن سترگ‌اند؛ چه، کمان هستی خود را به نهایت می‌کشند. بیانش صخره وار است، به بزرگی طبیعت. وقتی آن را میخوانیم یا می‌شنویم، سر خود را بالا نگاه می‌داریم، برای آن که باید اوج را ببینیم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات