دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سرود سحر

سرود سحر
-10 %
سرود سحر
  • موجودی: موجود
  • مدل: 44402 - 27/1
  • وزن: 0.30kg
180,000 ریال
200,000 ریال

سرود سحر

نویسنده: قاسم لاربن
ناشر: پیام
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 232
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب

مجموعه اشعار ؛ مثنوی ، قصیده ، غزل ، ترجیع بند ، مسمط و شعر آزاد

اسم رحیمیان مازندرانی معروف به قاسم لاربن در 11 دی ماه 1293 در شهر بابل به دنیا آمد. پدر وی تاجری چوب فروش در شهر بابل به نام احمد رحیمیان و مادر او بانو خانم سلطان نام داشت. وی فرزند دوم خانواده بود و دوران کودکی خود را با دو خواهر و پنج برادر در شهر بابل سپری نمود.  دوره تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در مدارس احمدی شاهپور و معرفت در شهر بابل سپری نمود و سپس رهسپار تهران شد و سالهای پایانی دوره متوسطه خود را در پایتخت به اتمام رساند.
وی در سال 1319 به عنوان مترجم در شرکت دخانیات مشغول به کار شد و مدتی را به عنوان مسئول روابط عمومی بانک کار به اشتغال پرداخت. در سال 1320 از فعالیت در مشاغل دولتی کناره گیری نمود و بعد از گدشت چند سال در سال 1326 وارد عرصه مطبوعات گردید و به فعالیت در زمینه ی فرهنگی در عرصه ی روزنامه نگاری روی آورد. وی در همان سال ها در زمان دولت قوام السلطنه روزنامه «جهان فردا» را تاسیس نمود و به عنوان مدیر مسئول فعالیت خود را در این مجله از سرگرفت.

شهرت عمده قاسم لاربن به واسطه انتشار رمان 2 جلدی لات در سال 1326 ایجاد شد. این رمان مورد توجه دکتر مصدق قرار گرفت و دکتر مصدق با ارسال نامه ای برای وی این رمان را مورد تحسین قرار داد. قاسم لاربن در جلد دوم کتاب لات متن نامه ی دکتر مصدق را عینا منتشر نمود و ظاهراً این نامه باعث شد تا پس از کودتای 1328 از انتشار این رمان جلوگیری شود بعد ها جزء آثار نایاب قاسم لاربن گردد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب سرود سحر

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات