منو
سبد خرید

سروده های الوی ؛ ELOY

سروده های الوی ؛ ELOY
درحال حاضر موجود نمی باشد
سروده های الوی ؛ ELOY
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 123358 - 106/7
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 90
0 ریال

سروده های الوی

نویسنده: فرانک بورنمن
مترجم: 
پیام نیکدست , م. آزاد
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 512
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب 

در این مجموعه، اشعار و ترانه‌هایی از گروه موسیقی Eloy به زبان انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن به طبع رسیده است.

Eloy کیست یا چیست یا کجاست کسی نمی داند به جز اچ. جی. ولز نویسنده کتاب ماشین زمان . در رمان وی که هشتصد هزار سال بعد را به تصویر می کشد انسان به دو نوع Eloy و Marlock بدل می شود که اولی با ظاهری آراسته بر روی زمین و دومی به شکل غیر انسانی در زیر زمین زندگی می کند . ولز دوره ای از ابهام را در شکل و شمایل و نوع خاص این دو نوع بشر آن زمان حکایت می کند . شاید شرایط اجتماعی کنونی و آینده زندگی انسان به استحاله وی به آن دو موجود ناشناخته منجر شود . کسی نمی داند . 

فراک بورنمن موسس گروه Eloy نام گروه خود را از همین رمان استخراج کرده و شاید استعاره این نام برای این گروه متفکر و مولف از چند جهت پر معنی باشد . اول اینکه تا زمان ابداغ این گروه هیچ گروه آلمانی دیگری نتوانسته بود چنین توفیقی را در بین شنوندگان جدی موسیقی راک کسب کند و Eloy اولین گروهی است که توانست بین دیگر گروههای انگلیسی زبان اروپا نام خود را به درخشش درآورد و دوم طرز تفکر خاص و محیر العقولی است که این گروه از ابتدای کار خود داشته و تا کنون نیز آن را حفظ کرده است .

تصورات و تخیلاتی بسیار قوی به همراه دیدی عرفانی ، فلسفی و مذهبی که ناشی از مطالعه وسیع این گروه بر روی متون کهن مذهبی و فلسفی است و به فعل درآوردن آنها در قالب سروده ها و متون آهنگهای ایشان نشان از تسلط بی حد و حصر گروه بر کلام و موسیقی دارد . آنجا که مصائب و دردهایی که ژاندارک به هنگام مرگ تحمل کرده و دم بر نیاورده است در قالب داستانی بیان می شود و آنجا که تصور روز نخستین ورود انسان به دنیای خاکی شکل می یرد و نمونه های دیگری که در جای جای سروده های Eloy به چشم می خورد چیزی جز ذهنی فعال و پویا را تداعی نخواهد کرد . 

فرانک بورنمن هسته مرکزی گروه Eloy در طول فعالیت سی ساله این گروه ، هر گاه که لازم بوده تمامی اعضاء گروه خود را تغییر داده تا خط مشی اصلی و تفکر اولیه گروه حفظ شود و شاید جزء معدود کسانی باشد که گروهشان به ورطه انحراف از تفکر اولیه خود کشیده نشده و این خود گواهی است بر سنگ بنای محکم و درست این گروه و البته شخص فرانک بورنمن .

بررسی تغییرات این گروه در طی سی سال گواهی است بر این مدعا ، ضمن اینکه معرفی مختصری است از نوازندگان و افرادی که در شکل گیری این گروه تا به حال نقش داشته اند و در آن برهه زمانی وظیفه خود را در به ثمر رساندن کار گروه به بهترین نحو انجام داده اند . گروه Eloy در سال 1968 مرکب از فرانک بورنمن ، اریک شریور ، مانفرد ویکروزک ، هلموت درات و ولفگانگ استاکر کار خود را به عنوان یک گروه غیر حرفه ای آغاز کرد و به اجرای آثار گروههایی چون Crem , beatles , blues , moody , shadows می پرداخت . در سال 1970 Eloy جایزه نوآمدگان را به دست آورده و دو آهنگ تکی ضبط می کند به نامهای سپیده دم و تنهایی قدم زدن . 

Eloy نام آلبومی است که در آوریل 1971 در استودیوی استار موزیک توسط گروه Eloy ضبط شده است . در طول ضبط این کار برخوردهای بسیاری که از لحاظ فکری بین اعضای اصلی گروه به وجود می آید موجب می شود که گروه در همان ابتدای کار از هم گسسته شود . به دلیل همین تضاد افکار ، این آلبوم توفیق چندانی نیافت و شنوندگان Eloy امتیاز صفر را برای آن در نظر گرفتند که البته علت اصلی نیز وجود چند آهنگساز با چند طرز تفکر در یک گروه کوچک بود ....در این مجموعه، اشعار و ترانه‌هایی از این گروه به زبان انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن به طبع رسیده است .

به دنبال انعکاس ضعیفی از نور
به سوی هسته تمامی آگاهی‌ها
از آن آینه خارج از دید
با گم شده جایی در بی‌توجهی‌ها
تفکر به خالص‌ترین شکل اینجا متمرکز شده و تجدید حیات یافته
به سوی کرات برتر روح، دل و ذهن .

فهرست

درون
تعلیق
قدرت و هیجان
پگاه
اقیانوس
ناله‌های آرام و طنین‌های قدرت
رنگ‌ها
سیارات
هنگامه تغییر
شاهکار
شیدایی درون
 (Ra)رع
سرنوشت وجوی‌ها هماره باز می‌گردند
آینه‌های جادویی 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات