کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
سروانتس

سروانتس

نویسنده: پیتر ادوارد راسل
مترجم: علی محمد حقشناس
ناشر: طرح نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 206
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : عالی


مروری بر کتاب 


دن میگل د سِروانتِس ساآودرا ‏ (۱۵۴۷- ۱۶۱۶) رمان‌نویس، شاعر، نقاش و نمایشنامه‌نویس اسپانیایی بود. رمان مشهور دن کیشوت- که از پایه‌های ادبیات کلاسیک اروپا به‌شمار می‌آید و بسیاری از منتقدان از آن به عنوان اولین رمان مدرن و یکی از بهترین آثار ادبی جهان یاد می‌کنند -اثر اوست. به وی لقب شاهزاده نبوغ داده‌اند.

شغل دلخواه سروانتس سربازی بود. و چون روزگار سربازی به پایان رسید می خواست کارمند دولت در امریکا شود. اما پادشاه اسپانیا، فیلیپ دوم، در خواستنامه او را برای چنین شغلی رد کرد، و سروانتس چاره ای نداشت جز آن که دل بدان خوش دارد که مامور مالیات پادشاه در جنوب اسپانیا باشد. کتاب نخستش را تا سال 1585 منتشر نکرد، و او در آن سال پا در آستانه چهل سالگی داشت.

آنگاه بیس سال گذشت تا کتاب دومش را به بازار آورد و این یکی بخش اول کتاب دن کیشوت بود (که در سال 1605 انتشار یافت) فاصله میان این دو تاریخ را سروانتس دورانی توصیف میکند که او در خاموشی آنان که فراموش شده اند خوابیده بوده است و ما از زندگانی او در این دوره همین قدر میدانیم که با تالیف نمایشنامه های فراوان سرگرم بوده است، که بیشتر آن ها از صفحه روزگار محو و نابود شده اند.

این را هم می دانیم که در همین ایام مانند گذشته لجبازانه به سرودن شعر نیز ادامه می داده است، و این در شرایطی بود که هیچ نتوانسته بود به کسی، از جمله به خودش، بباوراند که از قریحه ی شاعری اندک بهره ای دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سروانتس

  • ناشر: طرح نو
  • کد کتاب: 58182 - 69/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سروانتس, پیتر ادوارد راسل, علی محمد حقشناس, نقد ادبی, دون کیشوت, نویسندگان اسپانیایی, داستان های اسپانیایی, کتاب سروانتس