كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
سرنوشت یک انسان

سرنوشت یک انسان

نویسنده: میخائیل شولوخف
مترجم: ض. فروشانی
ناشر: نیل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 102
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 4

کمیاب  - کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

مصور

میخائیل شولوخوف به سال ۱۹۰۵ در روستای کروجلنین در نزدیکی وشنسکایا در حومه جنوبی رود دن متولد شد. پدرش روستایی ساده‌ای از نژاد روس و مادرش از اهالی اوکراین بود. در سال ۱۹۱۸ به سبب در گرفتن جنگ داخلی در ناحیه دن ناچار درسش را ناتمام گذارد و به ارتش سرخ پیوست تا در نبرد هایی در برابر آخرین بازماندگان از هواخواهان ارتش سفید شرکت جوید.تاثیر این تجربه در آثار وی بطرز محسوسی آشکار است. وی نویسنده‌ای واقع‌باور بود و در داستان‌هایش به مردم و انقلاب اکتبر پرداخته‌است.

...سربازی در جنگ دوم جهانی با پدر و پسری برخورد می کند و تاثیر جنگ را در زندگی آن دو و کودکانی که در جنگ یتیم شده‏اند، می‏بیند. او که با مشاهده ی این رخدادها به یاد خانواده ی خویش ‏افتاده است، با امید به فردایی بهتر به مبارزه با دشمن ادامه می‏دهد...

پس از خاتمه جنگ، فرارسیدن اولین بهار در قسمت علیای رودخانه (Don) توأم با جنب و جوش زیادی نبود در اواخر ماه مارس بادهای گرمی از ساحل دریای آزو وزیدن گرفت به طوری که پس از دو روز ساحل شنی چپ رودخانه عریان شد. 
استپ کاریزها و دره های تنگ مسدود شدند و از برف آماس کردند. رودخانه یخ ها را خرد کرده سیل آسا و دیوانه وار با خود می برد. راه ها کاملاً خراب و غیرقابل عبور گشته بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سرنوشت یک انسان

  • ناشر: نیل
  • کد کتاب: 116478 - 112/7
  • موجودی: در انبار
  • 550,000ریال

برچسب ها: میخائیل شولوخف, ض. فروشانی, داستان های روسی, کتاب سرنوشت یک انسان