دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سرمایه ؛ کاپیتال ؛ سه جلدی

سرمایه ؛ کاپیتال ؛ سه جلدی
سرمایه ؛ کاپیتال ؛ سه جلدی
سرمایه ؛ کاپیتال ؛ سه جلدی
سرمایه ؛ کاپیتال ؛ سه جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد
سرمایه ؛ کاپیتال ؛ سه جلدی
سرمایه ؛ کاپیتال ؛ سه جلدی
سرمایه ؛ کاپیتال ؛ سه جلدی
سرمایه ؛ کاپیتال ؛ سه جلدی
سرمایه ؛ کاپیتال ؛ سه جلدی
 • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
 • مدل: 92408- 2/5
 • وزن: 1.00kg
 • UPC: 100
0 ریال

کاپیتال

نویسنده: کارل مارکس
مترجم: ایرج اسکندری
ناشر: حزب توده , روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1150
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1353

کمیاب - کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب 

جلد اول و جلد دوم و سوم

کارل هاینریش مارکس  ؛ زاده ۵ مه ۱۸۱۸ در تریر، پروس - درگذشته ۱۴ مارس ۱۸۸۳ در لندن، انگلستان، متفکر انقلابی، فیلسوف، جامعه‌شناس، تاریخ‌دان، اقتصاددان آلمانی و از تاثیرگذارترین اندیشمندان تمام اعصار است. او به همراه فردریش انگلس، مانیفست کمونیست(۱۸۴۸) که مشهورترین رساله تاریخ جنبش سوسیالیستی می‌باشد را منتشر کرد. مارکس همچنین مولف «سرمایه» مهم‌ترین کتاب این جنبش است. این آثار به همراه سایر تالیفات او و انگلس، بنیان و جوهره اصلی تفکر مارکسیسم را تشکیل می‌دهد. «تاریخ همهٔ جوامع تا کنون، تاریخ مبارزه طبقاتی بوده است.» از جمله مشهورترین جملات مارکس درباره تاریخ است که در خط اول مانیفست کمونیست خلاصه شده‌است‌.

سرمایه; نقادی اقتصاد سیاسی، نام اثری‌ست از کارل مارکس، فیلسوف قرن نوزدهم که جلد نخست آن در سال ۱۸۶۷ منتشر شد. این کتاب به تحلیل قواعد اقتصادی تولید نظام سرمایه داری می‌پردازد.
دربارهٔ این که مضمون کتاب، اقتصاد سیاسی است یا نه، جای بحث است. به عنوان مثال در نخستین ترجمهٔ این اثر به فارسی، عنوان فرعی کتاب، یعنی «نقادی اقتصاد سیاسی» در جلد درج نشده بود، ولی برخی بر آنند که کتاب بیش‌تر نقادی ایده‌ئولوژی است.

گروهی دیگر معتقدند این کتاب در زمینه کندوکاو انتقادی نظام سرمایه‌داری، پیامدهای اقتصادی آن و نظریات اقتصاددانان دربارهٔ سرمایه‌داری است. مارکس نتوانست قبل از مرگ جلد دوم و سوم سرمایه را کامل کند اما فردریش انگلس دوست و همکارش پس از مرگ او جلد دوم و سوم را بر اساس دستنوشته‌های مارکس به ترتیب در سال‌های ۱۸۸۵ و ۱۸۹۴ منتشر کرد.

بقول فردریک انگلس، همرزم کارل مارکس، «از زمان پیدایش کارگران و سرمایه داران برروی زمین کتابی که به اندازه کتاب حاضر برای کارگران مهم باشد پیدا نشده است». خود مارکس این کتاب را نقدی بر اقتصاد بورژوائی از دیدگاه منافع طبقه کارگر میداند «که امر تاریخی‌اش سرنگونی شیوه تولید کاپیتالیستی و از میان برداشتن قطعی و نهائی همه طبقات است».

کارل هاینریش مارکس متفکر انقلابی ، فیلسوف ، جامعه‌شناس ، تاریخ‌دان ، اقتصاددان آلمانی و از تأثیرگذارترین اندیشمندان تمام اعصار است. او به همراه فردریش انگلس ، مانیفست کمونیست که مشهورترین رساله تاریخ جنبش سوسیالیستی است را منتشر کرده‌است. مارکس همچنین مؤلف «سرمایه» مهم‌ترین کتاب این جنبش است. این آثار به همراه سایر تالیفات او و انگلس ، بنیان و جوهره اصلی تفکر مارکسیسم را تشکیل می‌دهد.

فهرست 

کالا و پول بخش نخست کالا
تبدیل پول به سرمایه بخش چهارم فرمول کلی سرمایه
تولید ارزش اضافی مطلق
تولید ارزش اضافی نسبی
جستارهای تازه برای تولید ارزش اضافی
مزد
​ و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات