سرزمین و مردم یونان

سرزمین و مردم یونان

نویسنده: تئودور جاناکولیس
مترجم: احمد بطحایی
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1345 ~ 1342 - دوره چاپ: 2 ~ 1 

کمیاب - کیفیت : عالی ~ در حد نو ؛ کتاب واجد فرمان میباشد

 

مروری بر کتاب

یونان؛ کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است، این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و در شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای یونان محدود است. «یونان» نام فارسی این کشور است.

یونان در محل اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است و وارث میراث یونان باستان، امپراتوری بیزانس و نزدیک چهار قرن سلطه ترکان عثمانی است.

این کشور به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادبوم دموکراسی، فلسفه غرب، بازی‌های المپیک، علوم سیاسی، نمایشنامه‌نویسی (شامل هردو نوع کمدی و تراژدی) قابل توجه است.

یونان دارای تاریخی ویژه و پرحادثه است و دارای میراث فرهنگی است که به طور قابل توجهی دارای نفوذ در آفریقای شمالی و منطقه خاورمیانه است و ساختاری بنیادی برای فرهنگ اروپا و آنچه امروز به عنوان غرب خوانده می‌شود به حساب می‌آید.

یونان حدود ۶۰۰۰ جزیره دارد که تنها ۲۲۷ مورد آن دارای سکنه است. مالک بسیاری از این جزایر افراد ثروتمند جهان هستند. کشور یونان به ۱۳ ناحیه تقسیم شده است این ناحیه‌ها نیز به نوبه خود به ۵۴ شهرستان تقسیم شده‌اند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سرزمین و مردم یونان

  • 250,000ریال

برچسب ها: تئودور جاناکولیس, احمد بطحایی, یونان, تاریخ یونان, تاریخ اروپا, جامعه شناسی یونان, کتاب سرزمین و مردم یونان