دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سرزمین و مردم ژاپن

سرزمین و مردم ژاپن
-23 %
سرزمین و مردم ژاپن
  • موجودی: موجود
  • مدل: 161259 - 84/3
  • وزن: 0.30kg
500,000 ریال
650,000 ریال

سرزمین و مردم ژاپن

نویسنده: ژوزفین وآن
مترجم: محمود کیانوش
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 237
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1355 ~ 1351 - دوره چاپ: 4 ~ 3

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ عطف کتاب ساییدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

چهره ملل

مصور ؛ عکس های سیاه و سفید

«سرزمین افسانه، شعر، زیبائی و هنر، از یک سو عرصه پندار و خیال و از سوئی صحنه واقعیت و اندیشه است. کشور آفتاب طالع نه گذشته خود را با همه رنگ ها و نواهایش فراموش کرده ونه گامی از کاروان شابنده تمدن واپس مانده است. توانایی و دانایی این ملت براستی تحسین و اعجاب همه را برمی انگیزد.

دیار جامه های حریر، ترانه هاای کوتاه و شکوفه های آلبالو، در زمانی کوتاه توانست به صنعت بگراید، آهن را بکار گیرد و در اقتصاد جهان، سهمی بزرگ و موثر داشته باشد.

اینان صدوچند سال پیش مردمی بودند بی خبر از جهان و پیشرفت های درخشان انسان های دیگر، و امروز همه جهانیان از فراورده های دانش و هنر آنان بهره می برند.

با خواندن این کتاب به این سرزمین بزرگ گام می گذارید، زیبائی ها و شگفتی های آن را می بینید و با زندگی و هنر و اخلاق و فرهنگ مردم آن در گذشته و حال آشنا می شوید.»

نویسنده البته به ظرافت نقش «نجات دهندگی» دنیای غرب و به ویژه آمریکا را برجسته می کند، ژاپن را به نوعی مدیون «جهان آزاد» می خواند و از کمک های غرب به این مردم برای مدرن شدن تجلیل می کند و البته در لابه لای آن هم از زمینه های فرهنگی پذیرش این کمک ها نزد ملت ژاپن سخن می گوید و از آن تقدیر می کند. برای نمونه: «با آمدن آمریکائیان که ژاپنیان آنان را وحشی می خواندند، توکوگاواها به اندازه ای اعتبار خود را از دست دادند که طایفه توکوگاواها سرانجام زوال یافت.» یا «امروز ژاپنیان بخاطر کمک هایی که گروهی از آمریکائیان در راه ایجاد ژاپن نو کرده اند، سپاسگذار آنان هستند. ژاپنیان علاقه دارند تا آنجا که می توانند از روش ها و پدیده های غرب آگاهی یابند و غربیان را به آمدن به سرزمین خود تغیب کنند.»

با وجود این تأکیدات بیشتر سیاسی، کتاب حاوی نکات مهمی درباره ملتی است که هم به شدت به سنت های خود پایبند است و هم به شدت مدرن.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات