دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سرزمین و مردم مکزیک

سرزمین و مردم مکزیک
-30 %
سرزمین و مردم مکزیک
  • موجودی: موجود
  • مدل: 165369 - 104/3
  • وزن: 0.30kg
420,000 ریال
600,000 ریال

سرزمین و مردم مکزیک

نویسنده: السا لارالد
مترجم: احمد جزایری
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 200
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1352 ~ 1346 - دوره چاپ : 2 ~ 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو ؛ فاقد فرمان  ؛ لبه عطف کتاب زدگی مختصری دارد.

 

مروری بر کتاب

چهره ملل

مصور ؛ عکس های سیاه و سفید

از عمده ترین مشخصه های کشور مکزیک، داشتن آثار باستانی بسیار زیاد بوده و به روایتی تعداد آنها به دویست هزار فضای باستانی می رسد که عمده ترین آن ها شامل تعداد بسیار زیادی هرم است.

بعضی از این هرم ها از پاره ای نظرات می تواند شانه به شانه اهرام مصر بساید. در مجموع شاید پس از صادرات نفت، یکی از بزرگ ترین درآمدهای این کشور از صنعت توریسم به خصوص از سوی کشورهای غنی تر باشد.

مساحت مکزیک حدود 2/1 برابر ایران یعنی بیش از 1970000 کیلومتر است. بلندترین نقطه این کشور هم تراز قله دماوند در حدود 57000 متر از سطح دریا یک قله آتشفشانی است و این در حالی ست که پایین ترین نقطه آن دره ای با عمق 10 متر است. مردم مکزیک به زبان اسپانیولی صحبت کرده و تحت تاثیر فرهنگ اسپانیا هستند که پس از ورود آنها به این قاره دین رومن کاتولیک را پذیرفته اند.

در حالی که قبل از هجوم اسپانیا در سال1519 (حدود 500 سال قبل) فرهنگ و تمدن آنها تحت تاثیر دو گروه باستانی معروف به آزتک در فلات مرکزی با زبان خاص خود به اسم «ناهواتل» و همچنین مایاها در شبه جزیره یوکاتان در شرق مکزیک بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات