كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
سرزمین هزاران جزیره

سرزمین هزاران جزیره ؛ جمهوری اندونزی

نویسنده: ع. وحید مازندرانی
ناشر: دهخدا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 155
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1345 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

این سفرنامه داستان سرزمین زرخیر اندونزیو شمه ای از سرگذشت رستاخیز سیاسی آن است ، سبب نوشتن آن هم این بوده است که در تابستان 1339 شمسی در بازگشت از سفر استرالیا ، بین راه ، سه چهار روزی در شهر جاکارتا توقف نمودم ، از گرمای هوای اندونزی در آن سفر کوتاه اثر تلخی در خاطرم نمانده بود ولی دو خاطره آن مسافرت را همواره گرامی داشتم ، یکی طراوت و زیبائی جاوه و دیگر صورت و سیرت آرام مردم آن جزیره و همین دو دلیل ، علاقه سفر مجددی را به آن سرزمین در ذهنم باقی گذاشته و تقدیر این شد که در اردیبهشت 1342 ، به سفارت دولت شاهنشاهی به اندونزی بروم. از این رو خوشبختانه فرصتی نیکو دست داد که در حین اقامت خود در جاووه راجع به وضع و حال مردم و تاریخ قدیم و معاصر اندونزی مطالعاتی بکنم و به بعضی از شهرها و نقاط دلپذیر آن کشور بروم....

اندونزی حدود 250 میلیون جمعیت دارد و چهارمین کشور پرجمعیت دنیاست. کشوری که تا حدود شش دهه قبل، مستعمره بود. طی 50 سال اندونزی چگونه خود را به صف قدرت‌های برتر اقتصادی جهان برساند؟ ایران چقدر این قدرت نوظهور آسیایی و مسلمان را جدی گرفته است؟

اندونزی یک مجمع الجزایر است. حدود 13500 جزیره در این کشور وجود دارد و اساساً بخش‌های بزرگ آن مانند سوماترا و جاوه هر کدام یک جزیره هستند. البته تنها حدود 6 هزار مورد از این جزایر، قابل سکونت هستند. این وضعیت، بیش از 50 هزار کیلومتر خط ساحلی را برای اندونزی به ارمغان آورده است که بخشی از آن در اقیانوس آرام و بخشی دیگر در اقیانوس هند قرار دارد. مساحت کل جزایر به علاوه حدود 93 هزار کیلومتر مربع از دریا، به یک میلیون و 920 هزار کیلومتر مربع می‌رسد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سرزمین هزاران جزیره

  • ناشر: دهخدا
  • کد کتاب: 81556 - 8/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ع. وحید مازندرانی, سفرنامه, جمهوری اندونزی, تاریخ و جغرافیای اندونزی, اندونزی, کتاب سرزمین هزاران جزیره