كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
سرزمین سلاطین

سرزمین سلاطین

نویسنده: رابرت لیسی
مترجم: فیروزه خلعت بری
ناشر: شباویز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 820
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1365 - دوره چاپ: 2

کیفیت : درحد نو ~ نو
 

مروری بر کتاب

پدر و پسری بودند که خود را جزو اولاد قبیله عنیزه می‌شمردند و به منظور زراعت در زمین های اطراف درعیه بیابان را رها کردند .ده نسل بعد ، یکی از اخلاف آنان که اسم کو چکش سعود بود صاحب پسری به نام محمد شد که در سال 1744م به ابن عبدالوهاب پناه داد.

اطلاعات از سعود بسیار کم است ولی پسرش محمد ، که با وهابی گری پیوند کرد به نام ابن سعود شناخته شد به این ترتیب این نام را اخلافش از آن پس به عنوان اسم فامیل خود برگزیدند، زیرا در زمان حکومت پسر سعود بود که این خاندان اسم ورسم بدست آوردند و باز پس گرفتن ریاض در سال 1902م توسط عبدالعزیز از جمله پیروزی های غرور انگیز خانواده اش در زیر پرچم وهابیون به حساب می آید.

انتشار افکار تند و انحرافی ابن عبدالوهاب در میان قبائل نجد با زور و نیروی قوای محمد ابن سعود همراه بود . ابن سعود پس از پیوستن و توافق با ابن عبدالوهاب کارش بالا گرفت به طور که از هر طرف بر بلاد های مجاور حمله می‌کردند و اموال مردم را به غارت می‌بردند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سرزمین سلاطین

  • ناشر: شباویز
  • کد کتاب: 110281 - 78/4
  • موجودی: در انبار
  • 800,000ریال
  • 600,000ریال

برچسب ها: رابرت لیسی, فیروزه خلعت بری, تاریخ عربستان, خاورمیانه, وهابیت, عربستان, حجاز, علوم سیاسی, جامعه شناسی سیاسی, کتاب سرزمین سلاطین