منو
سبد خرید

سرزمین بادخیز

سرزمین بادخیز
-18 %
سرزمین بادخیز
  • موجودی: موجود
  • مدل: 147431 - 201/3
  • وزن: 0.50kg
450,000 ریال
550,000 ریال

سرزمین باد خیز

نویسنده: حمید نوایی لواسانی
ناشر: تکا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 371
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

کیفیت: نو ؛ نوشته تقدیمی دارد

 

مروری بر کتاب

داستان «سرزمین‌ بادخیز» به شیوه علمی ـ تخیلی نگاشته شده و من تلاش می کردم درکتاب هایم واقیعت های علمی بومی ایران را با توجه به ویژگی طبیعی هر گوشه از کشور، در قالب رمان فانتزی تخیلی بنویسم، تا نوجوانان ضمن آشنایی با واقعیت های علمی و علوم جدید با ویژگی ها و محیط طبیعی گوشه و کنار ایران آشنا شوند.

رمان «سرزمین بادخیز» را درباره استان همدان نوشتم. این استان با دو ویژگی وزش باد شدید و زمین حاصل خیز مطرح است. از وزش باد شدید هم می توان در تولید انرژی بادی استفاده کرد. تلاش کردم ضمن بیان واقعیت های علمی ، نوجوانان را با این استان و جاذبه های آن، از جمله غار علی صدر آشنا کنم.»

داستان به این صورت است که چند نوجوان، یک شب براى یافتن سنگ هاى معدنى به غارى دراطراف همدان مى ‏روند، که یکى از آن‏ها به نام «روزبه» گم مى‏ شود.دوستان روزبه، وقتى دنبال او مى‏ گردند متوجه مى‏ شوند که راهى‏ مخفى در غار وجود دارد که به زیرزمین مى‏ رسد. آنها پس از ورود به‏ زیرزمین غار، در آنجا کارخانه‏ اى را مى ‏بینند که مواد آلى خاک منطقه ‏را از بین مى ‏برد، و باعث از بین رفتن زمین‏ هاى حاصلخیز مى ‏شود. آن‏ها سرانجام پس از یافتن روزبه، از آنجا فرار کرده و ...»

فهرست

سرزمین‌ بادخیز
بچه‌های ایستگاه
ثبت‌نام
روز امتحان 
سایه روشن مثل زندگی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات