كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
سرآمدان اندیشه و ادبیات از دوره باستان تا آغاز قرن بیستم

سرآمدن اندیشه و ادبیات

نویسنده: محسن حیدریان
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 539
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو ؛ چند صفحه کتاب علامت گذاری (های لایت ) و حاشیه نویسی شده است.

 

مروری بر کتاب 

با تعمق اساسی بر دوران های رنسانس، روشنگری و واقع گرایی: بازخوانی زندگی و آثار بیش

مجموعه‌ی حاضر به شرح زندگی و آثار بیش از پنجاه تن از متفکران، فلاسفه، نویسندگان، هنرمندان، و نظریه‌پردازان مرجع جهان از دوران باستان تا آغار قرن بیستم اختصاص دارد؛ضمن آن که نخست دوران باستان (آنتیک) و قرون وسطی، سپس روند اندیشه، ادبیات، و معرفت در دوران رنسانس و روشنگری، در ادامه دوران پیش رمانتیک و رمانتیک، و سرانجام عصر واقع‌گرایی بررسی گردیده است که هم زمان با دوران ظهور نویسندگان و متفکران بزرگ و رونق اندیشه‌های سیاسی تا آغاز قرن بیستم است.

در کتاب زمینه‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی پیدایش هر دوران تحلیل شده و تلاش گردیده علاوه بر تحولات مهم و دوران ساز هر عصر، به پنج پرسش بنیادی مربوط به آن دوران پاسخ داده شود؛پرسش در خصوص چرایی، چگونگی، زمان ، مکان، و علت پیدایش هر دوران.

براین اساس، در کتاب، نخست، مهم‌ترین مشخصات هر عصر از نظر سیاسی، اجتماعی، و فرهنگی بیان گردیده و سپس زندگی و شخصیت چهره‌های اصلی هر عصر پیش کشیده شده و به ویژه شرایطی بررسی شده که به شکل‌گیری اندیشه و روش آنان یاری رسانده است.

هم‌چنین، مهم‌ترین آثار آنان تحلیل و بررسی شده است؛ تحلیلی براساس شخصیت‌پردازی، محیط، توطئه، سبک، هنر راوی، و پیام و جوهر اصلی تفکر نویسنده.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سرآمدان اندیشه و ادبیات از دوره باستان تا آغاز قرن بیستم

  • ناشر: قطره
  • کد کتاب: 94443 - 16/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: محسن حیدریان, تمدن باستان, تاریخ تمدن, تاریخ فلسفه, تاریخ ادبیات, کتاب سرآمدان اندیشه و ادبیات از دوره باستان تا آغاز قرن بیستم