كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سرآغازهای آگاهی

سرآغازهای آگاهی

نویسنده: جفری میشلاو
مترجم: محمدرضا غفاری
ناشر: جهان کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 416
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ : 1

 

مروری بر کتاب

مصور

 

چرا من، من هستم؟ برای نخستین بار که آگاه شدم که آگاهم، احساس غریبی به من دست داد که هنوز به‌روشنی در خاطرم باقی مانده است. کودکی ده‌ساله بودم. برای اولین بار با آگاه‌بودنم رودررو و شگفت‌زده شده بودم. به آیینه نزدیک‌تر شدم و به درون آن خیره شدم. خودم را نظاره کردم، خودم بودم، خودِ خودم بودم ... 

معنای فردبودن چیست؟
«من» بودن چیست؟
من چگونه می‌توانم آگاه باشم؟
به کار گرفتن آگاهی چه معنایی دارد؟

 آیا آگاهی به طور طبیعی از ساختارهای پیچیدهٔ اتم‌ها، مولکول‌ها و سلول‌هایی که بدن را ساخته‌اند به وجود آمده است؟
آیا آگاهی در ساختارهای عالی‌تر مغز و دستگاه عصبی ظاهر شده است؟ 

ما چگونه می‌توانیم به درک مسائلی چون مبدأ جهان، خاستگاه حیات و خاستگاه آگاهی نزدیک شویم؟ 
ما اسطوره‌ها و داستان‌هایی داریم. ما جهان‌بینی‌ها و فرضیه‌هایی داریم و پای‌بند اصول جزمی، الهیات و علوم هستیم...

ولی اسرار هستی همچنان به نشان دادن چهرهٔ رازگونهٔ خود ادامه می‌دهد. هنگام روبه‌رو  شدن  با  بلایای  بوم‌شناختی،  خطر  جنگ  هسته‌ای... و نامردمی‌های جهان‌شمول ناچاریم به جزئیات عواقب زندگی‌ای که برای خود ساخته‌ایم بیشتر بیندیشیم. آیا این شرایط وحشتناک نتیجهٔ کاربستِ همین آگاهی و رفتار بشری ما نیست؟
آیا می‌توانیم بدون بررسی ریشه‌ها و سرآغازهای آگاهی و رفتار خود، به سیاست‌گذاری‌ها، فناوری‌ها و فعالیت‌های اجتماعی‌مان ادامه دهیم؟

کتاب سرآغازهای آگاهی ؛ دانشنامه‌ای مرجع در آگاهی‌پژوهی و پدیده‌های فراطبیعی، یکی از کتاب‌های مرجع در این حوزه است. در این دانشنامه بحث علمی مبسوطی دربارهٔ آگاهی و زیرمجموعه‌های آن: پدیده‌های فراروانی و فراطبیعی صورت گرفته است. «جفری میشلاو» نخستین فردی است که در آمریکا، در رشتهٔ فراروان‌شناسی دانشنامهٔ دکتری گرفته است. شاید علاقه‌مندی وی به این رشتهٔ خاص برخاسته از تجارب زیستهٔ خود او در طول زندگی‌اش باشد.

کتاب حاضر شامل دو بخش است:
بخش اول، تاریخچهٔ آگاهی
بخش دوم، فرهنگ‌عامه و باور مردم در باب آگاهی‌پژوهی.

در بخش اول، تاریخچهٔ آگاهی‌پژوهی از دوران کهن و از شَمَن‌ها تا به امروز بیان شده است. در بخش دوم، کلیهٔ باورهای مردم در خصوص آگاهی و پدیده‌های فراروانی و فراطبیعی از گذشته تا به امروز گرد آمده است. در بخش دوم، در انتهای هر مبحث، به زبانی مناسب مخاطب غیرمتخصص، بحثی علمی صورت گرفته است. موضوعات و پدیده‌های بسیاری چون طالع‌بینی، توانایی شفابخشی، چاکراها، طب سوزنی چینی، ارتباط با موجودات هوشمندتر، بقای «آگاهی» پس از مرگ، احضار ارواح، تناسخ، راه رفتن روی آتش، نیروهای فراروانی و... که ذهن مردم را از گذشته‌های دور تا به امروز مشغول می‌سازند در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سرآغازهای آگاهی

  • 750,000ریال
  • 675,000ریال

برچسب ها: جفری میشلاو, محمدرضا غفاری, فراروانشناسی, فرادرمانی, عرفان شرق, چارکراها, طب سوزنی, طب سنتی, طالع بینی, پیشگوئی, کتاب سرآغازهای آگاهی