کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
سخن عشق

سخن عشق

نویسنده: زهرا مزارعی
ناشر: نوید شیراز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 564
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

زهرا مزارعي ملقب به افتخارالشریعه و متخلص به ذره (متولد 19/آذر/1302هـ.ش.) فرزند محی الدین در يكي از خانواده هاي فرهيخته ي شيراز چشم به جهان گشود (امداد، 1372). وی ديپلم خود را از دبيرستان مهر آيين شيراز با رتبه ي ممتاز و اخذ مدال درجه دو علمي به پايان رسانيد، او بعد از ازدواج به فراگيري زبان انگليسي پرداخت و با اخذ گواهينامه از دانشكده ي كمبريج انگلستان اين دوره را به پايان برد. از آن پس آموختن زبان عربي و زبان آلماني را پي گرفت. وی دارای حافظه ای قوی بود و اشعارخوب شاعران بزرگ را حفظ داشت. هم چنین وی از اعضای انجمن توللی بوده و سه کتاب سخن عشق، قفس طلایی و امثال سائره را منتشر کرده است.

مزارعی غزل سراست و غزلیاتش از روانی و لطافت برخوردار است. از جمله فعالیت های وی این که در سال هاي 1338 و 1339هـ.ش. در برنامه ي مشاعره ي راديو ايران شركت كرد و با رتبه ی اول برگزيده شد. همين امر باعث گرديد با عنوان خانم شعر ايران در نشريات آن زمان به شهرت رسد. وی مدت ها در دانشگاه شيراز سرگرم كار بود. مزارعی در 14/خرداد/1387هـ.ش. چشم از جهان فرو بست و پیکرش را در مقبره الشعرای حافظیه به خاک سپردند. روحش شاد و یادش گرامی باد.

شب یلدای من چون روز گردد گر تو باز آیی
غبار غم ز دل شویی و اشک از دیده بزدایی
ز پشت ابرهای تیره هجران شوی پیدا
به یاران پریشان حال شیدا رو بنمایی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سخن عشق

  • 550,000ریال
  • 370,000ریال

برچسب ها: زهرا مزارعی, شعر فارسی, تاریخ ادبیات ایران, کتاب سخن عشق