كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سخن از زندگی نقره ای آوازی ست

سخن از زندگی نقره ای آوازی ست

نویسنده: شهره یوسفی
ناشر: آفرینش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 416
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

نگاهی به شعر و زندگی فروغ فرخ زاد همراه با عکسها، نامه ها، طرحها و شعرهای چاپ نشده ی او

شهره یوسفی در سال یک هزارو سیصدو پنجاه و پنج هجری شمسی در تهران زاده شد. او در سال 1373 به طور جدی وارد عرصه ادبیات شد و گذشته از تحقیق و ویراستاری و سرودن شعر به نقاشی نیز می پردازد .از او نه جلد کتاب در زمینه تصویر گری در حوزه ی کودک ونوجوان آماده چاپ می باشد. این کتاب دومین اثر منتشر شده ی اوست که به بررسی شعر فروغ می پردازد.

در بخش اول به قالب چهارپاره و نقل بعضی از گفته‌های فروغ در این باب اختصاص دارد. پس از آن، چهارپاره "عطر" و "توفان" که جزو آثار چاپ نشده فروغ است نقد و بررسی می‌شود. سپس تنها غزل وی در مجموعه "تولدی دیگر" همراه با اشاراتی به سیر غزل نو، همچنین نقد تطبیقی این غزل با غزل هوشنگ ابتهاج بررسی شده است. ضمن آن که بررسی قالب مثنوی و دو مثنوی "عاشقانه" و "مرداب" از دیگر مطالب بخش اول از قسمت دوم کتاب هستند.

در بخش دوم نیز برخی اشعار آزاد فروغ با توجه به تجربیات زنانه و درون‌مایه آن، نیز دیدگاه سیروس شمیسا درکتاب "نگاهی به فروغ فرخزاد" نقد و تحلیل شده است.

فهرست 

سخنی در آغاز
نگاهی گذرا به حضور چهره ی زن در شعر ایران
سال شمار زندگی فروغ فرخ زاد
بخشی از نامه ها و شعرهای چاپ نشده
ـ این دنیای کوچک
ـ یک نامه از فروغ فرخ زاد
ـ نامه ی فروغ به احمدرضا احمدی
ـ نامه ی احمدرضا احمدی به فروغ
ـ شعر، عطر و توفان
ـ شعر، خواهر
ـ شعر، افسوس من چه کور بوده ام از عشق
بررسی اشعار
الف: اشعار کلاسیک
ـ چهار پاره
عطر و توفان
و ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سخن از زندگی نقره ای آوازی ست

  • ناشر: آفرینش
  • کد کتاب: 110337 - 20/6
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال
  • 240,000ریال

برچسب ها: شهره یوسفی, فروغ فرخزاد, نقد شعر, نقد ادبی, شعر نو, شاعران ایرانی, زنان شاعر, کتاب سخن از زندگی نقره ای آوازی ست