دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سخنرانی موثر

سخنرانی موثر

نویسنده: گروه نویسندگان
مترجم: عزیز کیاوند
ناشر: فرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 263
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

راهنمای جامع انواع سخنرانی‌ها 

سخنرانی فن است و مانند سایر فنون دارای آداب و اسلوبی است که نیاز به آموختن دارد. تنها آنان که فنون سخنرانی موثر را می‌دانند قادرند سخنی را که از دل برآمده، بر دل شنونده بنشانند. مدیران با تجربه به خوبی اهمیت مهارت ارتباط برقرار کردن با دیگران، چه در داخل و چه در خارج سازمان را می‌دانند.

سخنرانی در جمع، یکی از روش‌های برقراری ارتباط، و ارتباط موثر از پایه‌های اساسی کسب و کار موفق است. بنابراین لازم است تا هر مدیری هنر یا مهارت سخنرانی موثر را فراگیرد تا بتواند کار خود را با بهره‌وری به انجام برساند. نگارنده در کتاب حاضر به مطالبی در زمینۀ آمادگی برای سخنرانی، ایراد سخنرانی تاثیرگذار، سخنرانی‌های مرتبط با کسب و کار، سخنرانی در مراسم ویژه، بذله‌گویی در سخنرانی و... اشاره کرده است.

بدون آمادگی کامل نباید سخنرانی کرد.سخنرانی فن است و مانند سایر فنون دارای آداب و اسلوبی است که نیاز به آموختن دارد. تنها آنان که فنون سخنرانی موثر را می‌دانند قادرند سخنی را که از دل برآمده، بر دل شنونده بنشانند. مدیران با تجربه به خوبی اهمیت مهارت ارتباط برقرار کردن با دیگران، چه در داخل و چه در خارج سازمان را می‌دانند. سخنرانی در جمع، یکی از روش‌های برقراری ارتباط، و ارتباط موثر از پایه‌های اساسی کسب و کار موفق است.

بنابراین لازم است تا هر مدیری هنر یا مهارت سخنرانی موثر را فراگیرد تا بتواند کار خود را با بهره‌وری به انجام برساند. نگارنده در کتاب حاضر به مطالبی در زمین? آمادگی برای سخنرانی، ایراد سخنرانی تاثیرگذار، سخنرانی‌های مرتبط با کسب و کار، سخنرانی در مراسم ویژه، بذله‌گویی در سخنرانی و... اشاره کرده است."

مدیریت بر خود سخنرانی موثرترین وسیله برقراری ارتباط و ایجاد انگیزه در سازمان‌های دولتی و غیردولتی است. به‌رغم توسعه رسانه‌های جمعی، بازهم سخن چهره‌به‌چهره است که حرف اول را می‌زند. در برخی از کشورها فن سخن‌گفتن را در خردسالی در دوره‌های دبستان و دبیرستان می‌آموزند. علاوه بر این، دوره‌های آموزشی خاصی در دسترس هست که علاقمندان را به فنون و رموز سخن‌راندن آشنا می‌سازد. غیر از این، کتاب و نشریه هم در اختیار هست. اما در کشور ما اگر کسی خواسته باشد مهارت خود را در فن سخنرانی افزایش دهد منبعی در اختیار ندارد. این کتاب ترجمه شده است تا در حد امکان این خلأ را پر کند.

کتاب را کسانی نوشته‌اند که حرفه‌ای و باتجربه هستند. آن‌ها تشکیلاتی دارند و در نشریه ماهانه خود فن سخن‌گفتن در برابر جمع را ترویج می‌کنند و حتا برای مقام‌های سیاسی آمریکا نطق و خطابه می‌نویسند. برای سه رئیس‌جمهور، دو معاون رئیس‌جمهور، وزیران کابینه و سناتورها متن سخنرانی نوشته‌اند. مدیران بزرگ نیز برای متن سخنرانی خود از این اشخاص یاری می‌طلبند. مطالب متنوع کتاب، الگوهایی به دست می‌دهد که برای هر ناطق و سخنرانی، مفید تواند بود.


فهرست

بخش اول: آمادگی 
بخش دوم: سخنرانی 
بخش سوم: ایراد سخنرانی 
بخش چهارم: وسایل و تجهیزات 
بخش پنجم: سخنرانی‌های مرتبط با کسب‌وکار
بخش ششم: سخنرانی در مراسم ویژه 
بخش هفتم: بذله‌گویی
بخش هشتم: لطیفه‌ها، مثل‌ها و نقل‌قول‌ها

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات