ستون آهنین ؛ زندگینامه سیسرون ؛ دو جلدی

ستون آهنین 

نویسنده: تیلور کالدول
مترجم: علی اصغر بهرام بیگی
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1083
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

 زندگینامه سیسرون 

نوشته های سیسرون چه دلپذیر است و چه آسان برای خواندن، و چه زبان روشن و روانی دارد ! هنگامی که حوادث را باز می گوید و در کلام او چیزی از نشاط یافت می شود که خطابه هایش را دل انگیز می کند، چون منش کسی را وصف می کند...

توهم گنجینه‌های سخنوری را از نهانگاه برکشیدی و خود نخستین کسی بودی که از آنها بهره گرفتی از این‌رو بر رومیان منتی بزرگ نهادی و زادگاه خویش را حرمت افزودی تو بر چنان نصرتی دست یافتی که فقط بزرگترین سرداران تواند شد.

زیرا گسترده‌ترین مرزهای اندیشه آدمی کاری ارجمندتر از افزودن بر پهنه امپراطوری است.
نوشته‌های سیسرو چه دلپذیراست و چه آسان برای خواندن و چه زبان روشن و روانی دارد هنگامی که حوادث را باز می‌گوید و در کلام او چیزی از نشاط یافت می‌شود که خطابه‌هایش را دل‌انگیز می‌کند چون منش کسی را وصف می‌کند.

چنان مهارتی به کار می‌بندد که خود افسوس آن را می‌خورد که فرصت ندارد تا بزرگترین مورخ رم شود وقتی که توسن سخن را رها می‌کند عبارات موزون و تقطیعات کوبنده‌ای از زبانش جاری می‌شود که فضای بازار بزرگ روم را با آنها پرفروش می‌کند، اندیشه‌هایش از آن طبقات بالادست است اما شیوه‌اش رو به مردم دارد می‌کوشد تا سخنش برای مردم روشن و هیجان‌آور باشد.

ویل دورانت ـ تاریخ تمدن .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ستون آهنین ؛ زندگینامه سیسرون ؛ دو جلدی

  • ناشر: مروارید
  • کد کتاب: 90439 - 34/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سیسرون, تیلور کالدول, علی اصغر بهرام بیگی, داستان های امریکایی, داستان های تاریخی, فلسفه یونان, داستان های یونانی, تاریخ تمدن, کتاب ستون آهنین