دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سبک فرماندهی در فرهنگ علوی

سبک فرماندهی در فرهنگ علوی

نویسنده: محمدباقر بابایی
ناشر: دانشگاه امام حسین (ع)
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 311
اندازه کتاب: وزیری  - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

فرماندهان در مواجهه با عرصه‌ های سخت و نرم از چه سبک فرماندهی تبعیت می‌کنند؟ آیا می‌توان سبک و الگوی خاصی ارائه داد ؟ در فرهنگ علوی سبک فرماندهی از چه عواملی تبعیت می‌کند و امیرالمؤمنین علی علیه السلام در برخورد با عرصه‌ های سخت و نرم از چه الگویی تبعیت می‌کرد؟ فرماندهی رفتاری است که از ناحیه‌ ی فرماندهان برای بسیج و راهبری نیروها و یگان‌ ها به کار برده می‌شود تا در تقابل با دشمنان به پیروزی دست یابند.

با توجه به اثرگذاری مؤلفه‌ ی فکری و ارزشی در تعیین سبک و سیاق رفتارها می‌توان گفت تفاوت عمده‌ ی سبک‌ های فرماندهان به این دو بخش برمی‌گردد. امیرالمؤمنین (ع) با تبعیت از بصیرت و ارزش‌ های برخاسته از قرآن و سنت رسول خدا (ص) در فرماندهی عرصه‌ های سخت و نرم از سبکی تبعیت می‌کردند که تفاوت ماهوی با سایر سبک‌ ها دارد از جمله‌ ی آنها می‏توان به موارد زیر اشاره داشت:

خدا محوری، تکلیف‌ گرایی، هدایت انسان‌ ها، نگاه دو ساحتی به انسان، توجه توأمان به اهداف مادی و معنوی، تعقل ارزشی و ابزاری در تصمیم‌گیری، پاداش‌ دهی بر پایه تلاش و عملکرد و تحلیل‌ شناختی و فکری رفتارها.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات