منو
سبد خرید

سبک شناسی اعجاز بلاغی قرآن

سبک شناسی اعجاز بلاغی قرآن
-20 %
سبک شناسی اعجاز بلاغی قرآن
  • موجودی: موجود
  • مدل: 142448 - 209/1
  • وزن: 1.00kg
800,000 ریال
1,000,000 ریال

سبک شناسی اعجاز بلاغی قرآن

نویسنده: محمد کریم الکواز
مترجم: سید حسین سیدی
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 432
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

سبک شناسى اعجاز بلاغى قرآن به قلم محمد کریم کوّاز و ترجمه سید حسین سعیدى می‌باشد. اصطلاح سبک شناسى در پژوهشهاى گذشته چندان رواج نداشته، هر چند دلالت هاى این مباحث به وضوح در پژوهشهاى قدما دیده مى‌شود.سبک شناسى پل ارتباطى علوم زبانى با دستاوردهاى آفرینش هنرى گشته و اساسا به بررسى مبانى واقعى قاعده‌مند نمودن بررسى سبک، توجّه دارد و از نظر علمى به ویژگی‌هاى زبانى مى‌پردازد که کلام را از ابزار صِرف اطّلاع رسانى به ابزار تأثیر گذار هنرى منتقل مى‌نماید.

و از حیث روش پژوهشى است که خواننده را به درک انتقادى ویژگی‌هاى هنرى با آگاهى از غایت کارکردى که آن ویژگی‌ها را محقق مى‌نماید توانا مى‌سازد.کتاب در سه بخش تدوین شده است:

اول: درباره ی سبک و بلاغت عربی است. مؤلف در این بخش به بررسی سبک از حیث لغت و اصطلاح پرداخته و درنگی در باب مفهوم سبک از نظر قرآن پژوهان داشته است و به مفهوم سبک از نظر معاصران پرداخته تا بین میراث عربی و پژوهش های مدرن پیوندی ایجاد کند.
دوم: درباره ی رویکردهای پژوهش در سبک قرآنی است که تقسیم دانشمندان حوزه اعجاز بلاغی را بیان می‌کند. این رویکردها به چهار گروه زبان شناختی ، هنری و عقلی تقسیم شده است. صبغه ی غالب این بخش توصیف تاریخی برای تبیین تلاش هر حوزه است که دستاورد مشارکت هر یک در کشف موارد بررسی در سبک قرآن کریم مشخص شده است.
سوم: بررسی هنری است که در آن به روش پژوهشهای مدرن تکیه شده است و به مسائلی توجه شده که به تبیین علل تمایز سبک می‌پردازد. گزینش واژگان، نظم آوا، گسترش و تصویر از جمله این موارد است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات