كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
سبع هشتم : قصه های کرامت

سبع هشتم؛ قصه های کرامت

نویسنده: ایرج شهبازی - علی اصغر ارجی
ناشر: سایه گستر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 790
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در متون عرفانی منثور تا قرن هفتم همراه با طرحی برای طبقه بندی قصه های کرامت

کرامات به عنوان عملی فرازمانی، فرامکانی و فرازبانی دارای اهمیت بسیارند و هم‌چون امور سحرآمیز، صرف‌نظر از انگیزه‌ها و هدف‌هایشان، نظام علت و معلول را درهم می‌شکنند و از خلاف آمد عادت بهره می‌گیرند و هم‌چون معجزه از راهی جز آن‌چه که در عالم ماده می‌شناسیم به سوی هدفی مقدس پیش می‌روند. در این راستا کرامات اولیا از منظر قضاوت‌های مردم با دو دیدگاه مثبت و منفی روبه‌رو بوده است.

اما حقیقت این است که حتی در بدبینانه‌ترین حالات، که کرامت را یک سره خرافات در نظر بگیریم، نیز نمی‌توان منکر ارزش‌های فلسفی، دینی، اخلاقی، اجتماعی، روان‌شناختی، مردم‌شناختی، ادبی و زبان‌شناختی آنها شد.

مجموعه حاضر شامل بیش از 1100 قصه با موضوع کرامت است که از 12 متن عرفانی منثور، از تعرف تا تذکره الاولیاء انتخاب شده است. در این میان تاکید بر جنبه داستانی بوده و از نقل کراماتی که فاقد عناصر داستانی بوده‌اند خودداری شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سبع هشتم : قصه های کرامت

  • 220,000ریال
  • 200,000ریال

برچسب ها: ایرج شهبازی, علی اصغر ارجی, عرفان اسلامی, کتاب سبع هشتم : قصه های کرامت