سایه عقاب ؛ زندگی ناپلئون

سایه عقاب

نویسنده: ژان دنکور
مترجم: ذبیح الله منصوری
ناشر: ارغوان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 368
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1388 - 
دوره چاپ: 8


مروری بر کتاب

سایه عقاب عنوان کتابی است از ژان دنکور به ترجمه مرحوم ذبیح الله منصوری که رمانی است در مورد زندگی ناپلئون و شخص دیگری به نام روبو که نقش سایه ناپلئون یا همان بهتر است بگوییم که نقش بدل ناپلئون را در بعضی از مواقع ایفا می کند .

روبو سرباز دون پایه ایی است که به خاطر شباهتهای بسیار زیادش به امپراطور فرانسه کشف و توسط خود ناپلئون شخصا و به صورت کاملا سری تحت آموزش قرار می گیرد تا بتواند نقش او را در بعضی از مواقع به خوبی بازی کند در سلسله مراتب این آموزشها ناپلئون روبو را با افکار و عقاید شخصی و بسیار محرمانه خودش آشنا می کند .

در این آموزشها ناپلئون بدترین نوع اداره مملکت را عوام فریبیی می داند که به عنوان یک بیماری غیر قابل علاج ملتی را نابود می سازد و عوام فریبان را بدترین دشمنان جامعه معرفی می کند او از شکست متنفر بود و عقیده داشت که در میدان جنگ مخوفتر از مرگ چیزی نیست به جز شکست او کلمه غیر ممکن را کلمه ایی می دانست که تنها افراد خجول و ترسو آن را وضع می کنند .او در جمله ایی به روبو می گوید که انسان برای تحصیل موفقیت در زندگی مجبور است که بعضی از اوقات شارلاتان شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سایه عقاب ؛ زندگی ناپلئون

  • ناشر: ارغوان
  • کد کتاب: 103192 - 18/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ژان دنکور, ذبیح الله منصوری, تاریخ فرانسه, ناپلئون بناپارت, ناپلئون, داستان های تاریخی, داستان های فرانسوی, رمان تاریخی, کتاب سایه عقاب ؛ زندگی ناپلئون