کتاب سایه ی باد فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات نیماژ

سایه ی باد

نویسنده: کارلوس روییز زافون
مترجم: علی صنعوی
ناشر: نیماژ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 744
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب 

داستان این رمان در شهر بارسلون اسپانیا اتفاق می‌افتد. نویسنده در این باره نیز می‌گوید: «بارسلون یک دلربایی، راز و حالت رمانتیک در داستان ایجاد می‌کند. چیزهای زیادی این مکان، خیابان‌ها تاریخ و مردمش را بی‌همتا می‌کند. گذشته از این، آنجا زادگاه من است: جایی که من آن را مثل کف دستم می‌شناسم. می‌خواستم از این پس‌زمینه خارق‌العاده، به عنوان یک عنصر اساسی استفاده کنم، خیلی شبیه کارهایی که رمان‌نویس‌های بزرگ قرن نوزدهم، همچون لندنی که دیکنز خلق کرده است یا پاریسی که ویکتور هوگو و بالزاک و غیره خلق کرده‌اند...

...در آن صبح ماه ژوئن، با برتابیدن نخستین شعاع نور، جیغ‌کشان، از خواب پریدم. قلبم چنان در سینه می‌کوبید که انگار روحم می‌خواست از تخته‌بندِ تنم بگریزد. پدرم سراسیمه وارد اتاقم شد و در آغوشم کشید و سعی کرد آرامم کند. ازنفس‌افتاده، نجواکنان گفتم: «صورتش یادم نمی‌آد. صورت مامان یادم نمی‌آد.»

پدرم تنگ در آغوشم کشید. «نگران نباش، دنیل. من به جای هر دومون به یاد می‌آرمش.» در تاریک‌روشن هوا به یکدیگر نگاه کردیم، در جستجوی کلماتی که وجود نداشتند. برای نخستین بار متوجه شدم که پدرم دارد پیر می‌شود. ایستاد و پرده‌ها را پس زد تا نور پریده‌رنگ سپیده‌دم به داخل بریزد.

گفت: «بیا دنیل، لباس بپوش. می‌خوام یه چیزی نشونت بدم.» «حالا؟ ساعت پنج صبح؟» پدرم با بارقه لبخندی مرموز که احتمالاً از یکی از صفحات رمان‌های کهنه الکساندر دومایش به عاریت گرفته بود، گفت: «بعضی چیزا رو فقط تو گرگ و میش می‌شه دید.»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سایه ی باد

  • ناشر: نیماژ
  • کد کتاب: 89750
  • موجودی: در انبار
  • 750,000ریال
  • 670,000ریال

برچسب ها: کارلوس روییز زافون, علی صنعوی, داستان های اسپانیایی, کتاب سایه ی باد