دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سایه آسیا

سایه آسیا

نویسنده: شاپور آرین نژاد
ناشر: دنیای کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 303
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

اکباتان که روزگاری پایتخت بزرگترین امپراطوری های دنیای آن روز یعنی امپراطوری پنهاور و عظیم ماد بود. اکباتان که تا حدود پنج قرن قبل از میلاد مسیح زیباترین شهرهای جهان و نمودار یکی از قدیمی ترین تمدن های بشریت به شمار می رفت.

عجیب اینکه باز هم گذشت زمان و پیشامد وقایع ما را به میهمانخانه ای می کشاند که نامش در گوشمان آشناست:
مهمانخانۀ آپولون

"رګن اڵدین آرین نژاد" متخلص به شاپور (متولد سال ۱۳۰۳) معروف‌ترین پاورقی‌نویس دههٔ ۳۰ شمسی. او کارگر چاپخانه بود و با نثری احساساتی برای مجلات عامه‌پسند داستان‌های شورانگیز تاریخی- عشقی می‌نوشت. شاپور آرین نژاد همواره به نگارش داستانهای مسلسل، کوتاه، نوول، فانتازی، رپرتاژ و مقالات متنوع در جراید مشغول بود، و بعلت اشتیاق به نگارش، مشاغل اداری را رها و بطور حرفه ای به نویسندگی روی اورد.

کتاب ده مرد رشید این نویسنده بزرگ از شاهکارهای ادبی اوست که حقی عظیم بر گردن تاریخ باستان ایران دارد و در احیاء غرور ملی و افتخارات گذشته و نقاشی صفات و روحیات پارسیان قدیم سهم عمده و موثرو بسزایی داشته است.

قلم شیوا و ابتکار نویسنده در زنده کردن عظمت ایران کهن و آشنا ساختن نسل جوان با افتخارات گذشته تاریخی مطلبی است که از هر جهت شایسته تقدیر و تجلیل است  ، اغراق نمی‌باشد، سبک نوشتاری این نویسنده بزرگ به مشابه الکساندر دوما می باشد. 

از این نویسنده ده ها جلد کتاب و تعداد بیشماری نوول و داستان های کوتاه از سال ۱۳۲۰ لغایت ۱۳۴۶ بچاپ رسید ه است.شاپور آرین نژاد در سال ۱۳۴۶ بعلت بیماری در عنفوان جوانی چشم از جهان فرو بست و در امامزاده عبداله شهر ری بخاک سپرده شد.

فهرست

در تدارک جنگ
باز هم میهمانخانه آپولون
حوادث و گذشت زمان باز هم ما را به اکباتان می کشاند
هگمتانه
هاگامتنه
همدان
بالاخره شهر صد دروازه

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب سایه آسیا

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات