كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سایرن خبیس

سایرن خبیس

نویسنده: انجی سیج
مترجم: مهرداد مهدویان
ناشر: افق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 635
اندازه کتاب: خشتی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

«سایرن خبیث» پنجمین عنوان از مجموعه‌ی «سیپتیموس هیپ» منتشر شد. در این جلد از مجموعه‌، «سیپتیموس» در یکی از هفت جزیره‌ی سحرآمیز گیر می‌افتد و به اتفاق اژدهایش، آتش آب‌دار، جینا و بیتل دنبال راه فرار می‌گردد.

تاکنون از این مجموعه کتاب‌های «پرواذ»، «فیظیک»، «افصون» و «جسطوجو» با ترجمه‌ی «مهرداد مهدویان» منتشر شده است.
پنجمین عنوان هم با نام «سایرن خبیس» به‌تازگی به کتاب‌فروشی‌ها راه یافته است. کتاب‌های این مجموعه، روایت دنیای جادویی و ماجراجویی‌‌هایی «سیپتیموس هیپ» است. او به عنوان هفتمین پسر ِ پسرِ هفتم خانواده‌ی بزرگ هیپ، قدرت‌های جادویی و استثنایی دارد؛ به همین دلیل هم کارآموز جادوگر ویژه، مارسیا اوراسترند است. البته همه‌ی اعضای خانواده‌ی «هیپ» در پیشبرد داستان‌های عجیب مجموعه نقش دارند. مثلاً «سایمون» که بزرگ‌ترین پسر خانواده است، در کتاب «پرواذ» به خانواده‌اش خیانت می‌کند و به ساحر شیطانی یعنی دام دانیال نزدیک می‌شود.
سام، جوجو، اد، اریک و نکو دیگر پسران خانواده هم هر یک ماجراهایی را خلق می‌کنند اما «جینا» خواهر ناتنی سیپتیموس هم در ماجراجویی دست کمی از «سیپتیموس» ندارد و در زمان‌های مختلف همراه برادرش است. «دام دانیال»، «زلدا زنوبا هیپ»، «بنجامین هیپ»، «تئو هیپ»، «آلتر میلا»، «بیتل بیتل»، «مرین مریدیت» و «مارسیا اوراسترند» هم از دیگر شخصیت‌های این مجموعه‌ی پنج جلدی هستند.

در هر یک از کتاب‌های این مجموعه خانواده‌ی هیپ با ماجرایی روبه‌رو می‌شود. مثلاً در کتاب «پرواذ» سپتیموس هیپ باید خواهرش جینا را پیدا کند و سایمون را از ربودن او بازدارد.

در «فیظیک» هم ملکه‌ی خبیث، «اتلدردا» که در یک قاب نقاشی زندانی شده بود، آزاد شده و نقشه‌ای در سر دارد؛ نقشه‌ای که سپتیموس هیپ، جینا و پسری ۵۰۰ ساله‌ به نام «مارسلوس پای» را درگیر خود می‌کند.

در «جسطوجو» هم سپتیموس در یک مأموریت خطرناک به «سرای فوریکس» جایی که همه‌ی زمان‌ها با هم تلاقی می‌کنند می‌رود تا نیکو و اسنوری را که در زمان گذشته گیر افتاده‌اند پیدا کند.

حالا در «سایرن خبیس» سیپتیموس در یکی از هفت جزیره‌ی سحرآمیز گیر می‌افتد و به اتفاق اژدهایش، «آتش آب‌دار»، جینا و بیتل دنبال راه فرار می‌گردد؛ اما جزیره عجایبی دارد که یکی پس از دیگری آشکار می‌شوند: روح دختری به نام سیرا که توسط شبحی پلید به نام سایرن تسخیر شده و موجودی عجیب که برای سیپتیموس آواز می‌خواند!

برای دنبال کردن ماجراهای این نوجوان ماجراجو باید «سایرن خبیس» را بخوانید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سایرن خبیس

  • ناشر: افق
  • کد کتاب: 73287 - 62/6
  • موجودی: در انبار
  • 290,000ریال
  • 230,000ریال

برچسب ها: انجی سیج, مهرداد مهدویان, داستان های تخیلی, داستان های انگلیسی, داستان های نوجوان, سیپتیموس هیپ, کتاب سایرن خبیس