منو
سبد خرید

ساکنان کهکشان

ساکنان کهکشان
درحال حاضر موجود نمی باشد
ساکنان کهکشان
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 118465 - 46/6
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 90
0 ریال

ساکنان کهکشان

نویسنده: رابرت هاین لاین
مترجم: محمود مصاحب
ناشر: معرفت - فرانکلین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 360
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1339 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : درحد نو ؛ لبه عطف کتاب افتادگی دارد
 

مروری بر کتاب 

ثوربی کودکی برده‌است که در پایتخت امپراتوری سارگن ملقب به نه جهان به حراج گذاشته شده. پیرمرد گدایی به نام باسلیم او را می‌خرد و در کنار گدایی، کمر همت به آموزش او می‌بندد. آموزش‌هایی که از دانش یک گدای معمولی خیلی فراتر هستند. ثوربی بزرگ می‌شود و باسلیم او را آزاد می‌کند و به او ماموریتهایی می‌دهد. روزی ماموران گارد سارگن به زاغهٔ آنها می‌ریزند و باسلیم قبل از دستگیر شدن با سم خود را می‌کشد. به زودی مشخص می‌شود که باسلیم جاسوس مدار فائقهٔ ارضی (حکومت زمین) در نه جهان بوده‌است. این داستان نیز مانند بسیاری دیگر از آثار هاین‌لاین، شیفتگی نویسنده نسبت به نظامی‌گری و اهمیتی که برای نقش زنان در جامعه قایل است در این کتاب خود را به خوبی نشان می‌دهد....

رابرت آنسون هاین‌لاین ؛ زاده ۷ ژوئیه، ۱۹۰۷ - درگذشته ۸ مه، ۱۹۸۸، نویسندهٔ آمریکایی سبک علمی-تخیلی و یکی از سه نویسندهٔ برتر این ژانر است. او یکی از اثرگذارترین و در عین‌حال جنجال‌برانگیزترین نویسندگان علمی-تخیلی سخت بود. هاین‌لاین خود در جوانی در نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا خدمت می‌کرد، اما به دلایل پزشکی مجبور به ترک خدمت شد، اما تا آخر عمر به آن دلبستگی داشت. جلوهٔ این دلبستگی‌ها را می‌توان در بسیاری از آثار او و به طور شاخص در جنگاوران اخترناو یافت.

تم کلی حاکم بر داستان‌های هاین‌لاین اجتماعی است، هم‌چنین داستان‌های او شامل مواردی از جمله فردگرایی، آزادی خواهی، مذهب، ارتباط بین عشق جسمی و ذهنی و روابط حاکم بر خانوادههای غیر رسمی می‌شدند. نگاه و رویکرد سنت شکن او که باعث به وجود آمدن این مفاهیم شده بود، به طور گسترده‌ای در آثار او قابل مشاهده‌است.

هاین‌لاین همواره نامی میان آسیموف و آرتور سی. کلارک بود که به ادعای برخی، این سه، بزرگان علمی‌تخیلی نویس را در دوره طلایی این کتاب‌ها تشکیل داده بودند. او عقاید و مواردی را به همراه علمی‌تخیلی وارد دنیای نویسندگی کرد که این هنر را بسیار زیباتر از گذشته کرد. اولین کسی بود که علمی‌تخیلی را در قسمت سخت مورد بررسی قرار داد و با استفاده از معلومات خود در زمینۀ مهندسی، شاخۀ علمی‌تخیلی سخت را به شکوفایی رساند.او اکتشاف در فضا را از یک رویا به حد یک امکان رساند و جنگ سرد را قبل از وقوع آن پیش بینی کرد. داستان‌های او در روزنامه‌ها چاپ می‌شدند و همگان امکان دسترسی به نوشته‌های او را داشتند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات