دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سالن 6 ؛ یادداشت های روزانه زندان

سالن 6

نویسنده: سید ابراهیم نبوی
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 416
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 6

کمیاب - کیفیت : نو 


مروری بر کتاب

'سالن '6 یادداشت‌های روزانه 'سید ابراهیم نبوی 'در زندان است. وی در این نوشته‌ها اتفاقات روزمره, احساسات خود, و در پاره‌ای موارد خاطرات و گفته‌های دیگران را روایت کرده است'. او تلاش کرده تا هر نوشته حس واقعی خود یا شخصیت راوی را به همراه داشته باشد.

روز 23 مرداد ماه دستگیر شدم .دستگیر شدن من به نوشته‌هایی بر می‌گشت که در چند روزنامه مختلف در سال‌های اخیر چاپ کرده بودم .اتهامات من شامل توهین به مسئولان مملکتی، اهانت، اشاعه اکاذیب و تبلیغ علیه نظام بود ... .اولین سلولی که وارد آن شدم در بازداشتگاه 240 بود .

سی روز آنجا بودم .بعدا به مدت دو ماه به سالن شماره شش بازداشتگاه 269 آموزشگاه شهید کچویی رفتم .در تمام این مدت جلسات بازجویی و تحقیق ادامه داشت و سرانجام پس از سه ماه به دادگاه رفتم، جلسه دادگاه یک روز بیشتر طول نکشید و من به هشت ماه زندان محکوم شدم .

کتابی که می‌خوانید یادداشت‌های روزانه زندان است .بیشتر به یک داستان می‌ماند .داستان روزهای زندان است که در قالب مجموعه‌ای از نامه‌ها نوشته شده است . در این نوشته‌ها گاه اتفاقات روزمره را نوشته‌ام، گاه احساس‌های خود را یادداشت کرده‌ام و گاه خاطرات و گفته‌های دیگران را روایت کرده‌ام ...اساس شخصیت‌های داستان گاه واقعی و با اسم کوچک آنهاست و گاه با نام مستعار که به طنز روی آنها گذاشتم ".

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات