منو
سبد خرید

سالنامه پارس ؛ 1325

سالنامه پارس ؛ 1325
درحال حاضر موجود نمی باشد
سالنامه پارس ؛ 1325
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 86697 - 50/5
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

سالنامه پارس ؛ 1325

ناشر: شرکت طبع کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 340
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1325 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : عالی 

 

مروری بر کتاب 

محمد علی امیر جاهد در نوروز 1304 یک تقویم کوچک به عنوان سالنمای1304 انتشار داد و این مقدمه‌ای شد برای بنیاد گذاری سالنامه پارس که در 24 بهمن این سال نخستین شماره‌اش با عنوان سالنامه پارس 1305 منتشر شد.

در پاره‌ای از شماره‌های سالنامه پارس که 28 سال دوام آورد نوشته‌اند: سالنامه رسمی مملکتی ایران مشتمل بر مطالب ادبی، اجتماعی، فلاحتی، خانه‌داری، فکاهی، فنی، بهداری، تجارتی، تاریخی و علمی، و نیز "راهنمای تشکیلات دولتی با مطالبی درباره حوادث سال و مسائل اجتماعی".

بیشتر مطالب مندرج در سالنامه پارس به وسیله امیر جاهد تهیه شده‌است. افزون بر او سید صدرالدین بلاغی نایینی، حسینعلی راشد، غلامرضا رشید یاسمی، جواد فاضل لاریجانی، غلامعلی فکری ارشاد، حسینعلی مستعان، محمد معین و سعید نفیسی را نیز باید از نویسندگان پرکار این سالنامه قلمداد کرد.

از گزیده مقالاتی که در این کتاب از مجموعه سالنامه‌های پارس گرد آمده می‌توان به "انسان شناسی"، "فردوسی و شاهنامه"، "نمایش در ایران"، "هدیه سال نو" و "دارو و درمانهای قدیمه" اشاره کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات