كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
سالخوردگی جمعیت ؛ زمینه ها ، پیامدها ، سیاست ها

سالخوردگی جمعیت ؛ زمینه ها ، پیامدها ، سیاست ها

نویسنده: دونالد رولاند
مترجم: یعقوب فروتن
ناشر: موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور

زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 389
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

کتاب به بررسی و مقایسه بین­ المللی علل، پیامدها و سیاست­گذاری یکی از فرایندهای جمعیتی معاصر، یعنی سالخوردگی جمعیت می­پردازد. این کتاب درکی روشن از فرایندهای اجتماعی و جمعیتی سالخوردگی جمعیت را برمبنای چارچوب­های نظری و سیاستی فراهم می­کند.

این کتاب که توسط موسسه مطالعات جمعیتی کشور چاپ و انتشار یافته است، در سه بخش و 17 فصل تنظیم شده است. بخش اول با عنوان سالخوردگی و جوامع در قالب 5 فصل به محورهایی نظیر رویکردهای جمعیت شناسی نوین، عصر جدید بهداشت و سلامت، تحولات سلامت و بقاء بشر، و روندهای سالخوردگی جمعیت در سطح کشورها پرداخته است.
در بخش دوم به مبحث اجتماعات محلی، خانواده ها و افراد پرداخته و در 6 فصل موضوعاتی نظیر تغییر اجتماعات محلی، تغییرات خانواده، مشارکت اجتماعی، دوره سوم زندگی و سالمندی موفق بحث و بررسی شده است.
در نهایت، در بخش سوم کتاب به سیاست گذاری و دورنمایی آینده سالخوردگی جمعیت پرداخته است. در این بخش که 6 فصل را شامل می شود مفاهیم مرتبط با سیاستگذاری های سالخوردگی جمعیت بویژه در آسیا، و چشم انداز آینده سالخوردگی جمعیت طرح و ارائه شده است. امید است این کتاب منبع مهم و ارزشمندی برای آکادمیک­ها و سیاست­گذاران علاقمند به حوزه سالخوردگی جمعیت باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سالخوردگی جمعیت ؛ زمینه ها ، پیامدها ، سیاست ها

  • 0ریال

برچسب ها: دونالد رولاند, یعقوب فروتن, روانشناسی پیری, سالمندان, سالمندی, روانشناسی اجتماعی, جمعیت شناسی, سالخوردگی, میانسالی, کتاب سالخوردگی جمعیت ؛ زمینه ها ، پیامدها ، سیاست ها