كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سازمان ملل و حقوق زن

سازمان ملل و حقوق زن

نویسنده: گروه نویسندگان
مترجم: مهرانگیز منوچهریان
ناشر: آموزشگاه عالی خدمات اجتماعی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 221
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1355 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو


مروری بر کتاب 

گزارش بیست و پنجمین اجلاسیه کمیسون مقام زن

سازمان‌ ملل‌متحد به عنوان مهم‌ترین سازمان بین‌المللی با توجه به برخورداری از صلاحیت‌های عام، از زمان تأسیس تاکنون موضوع حمایت از حقوق زنان را ضمن اصول برابری و منع تبعیض مورد توجه قرار داده است. در همین راستا اقدام به تصویب اسناد متعدد، ایجاد نهادهای ناظر و نیز برگزاری کنفرانس‌ها و نشست‌های بین‌المللی متعدد نموده است. در این یادداشت تلاش می‌شود تا نگاهی اجمالی بر مهم‌ترین اقدامات سازمان‌ملل‌متحد از ابتدا و خصوصاً در نیم قرن اخیر در حوزه زنان داشته باشیم. 

این کنوانسیون توسط مجمع عمومی ‌ملل‌متحد به تصویب رسید واغلب به عنوان فهرستی بین‌المللی از حقوق زنان قلمداد می‌شود. از یک مقدمه و30 ماده تشکیل شده و مفهوم تبعیض علیه زنان و مصادیق آن را تبیین نموده است. با تصویب کنوانسیون، دولت‌های عضو متعهد می‌شوند سلسله اقداماتی را برای پایان دادن به تبعیض علیه زنان در همه اشکال آن انجام دهند که شامل موارد زیر می‌شود:

الف، واردکردن اصل تساوی زنان و مردان در نظام‌های حقوقی‌شان، نسخ همه قوانین و مقررات تبعیض‌آمیز و تصویب قوانین مقتضی که تبعیض علیه زنان را ممنوع می‌کند. 

ب) ایجاد دادگاه‌ها یا سایر مؤسسات عمومی ‌برای اینکه حمایت مؤثر از زنان علیه خشونت تضمین شود. 

ج) تضمین محو کلیه اقدامات تبعیض‌آمیز علیه زنان توسط افراد، سازمان‌ها یا شرکت‌ها. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سازمان ملل و حقوق زن

  • کد کتاب: 55401 - 8/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: مهرانگیز منوچهریان, سازمان ملل, حقوق زن, جامعه شناسی زنان, جامعه شناسی سیاسی, کتاب سازمان ملل و حقوق زن