دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ساخت و کار حیات

ساخت و کار حیات

نويسنده:بوریس‌ سرگیو
مترجم: فریبرز فرشیم‌ , نسرین‌ براهنی‌
ناشر: نشر اول
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 445
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت :  در حد نو _ نو ؛ مهر دارد


مروری بر کتاب

مصور

نویسنده در این کتاب درباره ی شگفتیهای جهان طبیعت سخن می‌گوید و به تبیین چگونگی کارکرد رخدادهای پیرامون ما مخصوصا در کره ی زمین که میزبان حیاتی که ما می شناسیم است می پردازد. وی در ابتدا با تاکید بر نقش کتمان ناپذیر آب در پیدایش حیات آهسته آهسته به بررسی ساز و کارهای پیچیده تر موجود در طبیعت رسیدگی می‌کند و تاکید می‌کند دانش پرتوی است که بر نادانی ها می‌تابد و ما را از جهل و نادانسته هایمان نجات می‌دهد.

کتاب اگر چه می‌توان از نظر علمی برای مطالب آن یک پیوستگی کلی درنظرگرفت، ولی خارج ازین موضوع به نحوی نوشته شده که با هربار رجوع به کتاب می‌توان فقط از یک موضوع مشخص آن استفاده کرده وبهره ی علمی لازم را استخراج کرد. شگرف‏‌ترین جنبه تکامل(فرگشت) حیات بر روی زمین، سرعت انجام پذیرفتن آن است. روش‌های گوناگون رادیواکتیو-ایزوتوپ،که برای تعیین عمر سنگ‌های آسمانی‏(شهاب سنگ. شخانه) به کار گرفته‏ شده،ت قریبا رقم ۴۶۰۰ میلیون‌سال را به دست می‏‌دهند. چنانچه‏ فرض کنیم خورشید، سیاره‏‌ها، شهاب‌سنگ‌ها و مواد دیگر موجود در منظومه شمسی، تماما از همان توده غبار اولیه و تقریبا به طور همزمان تشکیل شده باشند، آن‌گاه که می‏‌توان عمر زمین را هم ۴۶۰۰ میلیون‌سال دانست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات