کتاب ز گفتار دهقان ؛ شاهنامه فردوسی به نظم و نثر ؛ متن کامل فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب ادبیات انتشارات توس

ز گفتار دهقان ؛ شاهنامه فردوسی به نظم و نثر

نویسنده: حکیم ابوالقاسم فردوسی - اقبال یغمائی
ناشر: توس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 592
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 6


مروری بر کتاب

شاهنامه از نظر حفظ روایات کهن ملی و همین‏طور تاثیر شدید آن در نگهداری زبان فارسی دری،بزرگترین سرمایه‏ی‏ فرهنگ ملی ایران و عصاره و چکیده‏ی تمدن و فرهنگ قوم ایرانی است.

شاهنامه یک کتاب انسانی است؛نه‏تنها حماسه‏ی،ساکنان ایران، بلکه حماسه‏ی بشر پوینده را می‏سراید که با سرنوشت قهار دست‏وپنجه نرم می‏کند.شاهنامه از یک‏سو تعارض و از سوی دیگر تعادل بین جسم و روح را می‏سرایید.تعارض از این نظر که بشر پای‏بند و وابسته به جسم آسیب‏پذیر خویش‏ است و از سوی دیگر روح آرزوپرور و اوج گیرنده دارد.در این‏ کشمکش بین روح و جسم،انسان فرزانه مقهور نمی‏شود بلکه می‏کوشد تعادلی ایجاد کند،و این آیین زندگی است.

این است سرمشقی که پهلوانان برجسته‏ی شاهنامه به ما می‏دهند.بزرگی آنه در این است که زندگی را دوست دارند (به تصویر صفحه مراجعه شود) بی‏آنکه از مرگ بترسند و از عمر بهره می‏گیرند بی‏آنکه‏ بی‏اعتباری جهان را از یاد ببرند.

دیگر آن‏که شاهنامه یک اثر ادبی بی‏نظیر است.زیبایی و ابهت کلام فردوسی و بلندی‏ فکر او،حد نهایی توانایی بشر را در سخن گفتن می‏نماید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ز گفتار دهقان ؛ شاهنامه فردوسی به نظم و نثر ؛ متن کامل

  • ناشر: توس
  • کد کتاب: 73252
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال
  • 280,000ریال

برچسب ها: حکیم ابوالقاسم فردوسی, اقبال یغمائی, شاهنامه, فردوسی, داستان های اساطیری, اسطوره های ایران, داستان های شاهنامه, شاهنامه به نثر, اساطیر ایران, کتاب ز گفتار دهقان ؛ شاهنامه فردوسی به نظم و نثر