كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
زیست شیمی و رفتار ؛ دو جلدی

زیست شیمی و رفتار

نویسنده: ساموئل آیدوسن, ادوارد گلر, آرتور یوویلر, برنایس آیدوسن
مترجم: محمود بهزاد - ابراهیم امانت
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 660
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1351 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی ؛ واجد فرمان ابتدای کتاب

 

مروری بر کتاب

زیست‌شیمی یا بیوشیمی یا شیمی حیات مطالعه فرایندهای شیمیایی در سازواره‌های زیستی است. زیست‌شیمی با ساختار و عمل‌کرد اجزاء سلولی مثل پروتئین‌ها، کربوهیدارت‌ها، لیپیدها، اسیدهای نوکلئیک، و انواع دیگر زیست‌مولکول‌ها سر و کار دارد.

هدف زیست‌شناسی شیمیایی پاسخ دادن به سوال‌هایی است که از زیست‌شیمی ناشی می‌شوند. دانش زیست شیمی که در آن از روش های شیمیدانان برای درک و شناخت فرایند های فناوری زیستی که درون موجودات زنده روی می دهد استفاده میشود،دارای اهمیت روز افزونی است؛ تمام گیاهان وجانوران از ترکیب های شیمیایی ساخته شده‌اند ووظیفه ی زیست شیمیدان ها آن است که ساختمان این مواد و نقش آنها را در حیات موجودات زنده بررسی وشناسایی کنند.

کربوهیدرات ها، لیپید ها واسیدهای نوکلئیک مانند (دی ان آ ) فقط تعدادی از مولکول های شیمیایی هستند که موضوع مطالعه ی زیست شیمیدان ها به شمار می آیند. در یکی از شاخه های این علم از این مطالعات برای تولید واکسنهای مقابله کننده با بیماری های ویروسی نظیر اوریون استفاده میشود...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زیست شیمی و رفتار ؛ دو جلدی

  • 0ریال

برچسب ها: ساموئل آیدوسن, ادوارد گلر, آرتور یوویلر, برنایس آیدوسن, محمود بهزاد, ابراهیم امانت, زیست شناسی, فیزیولژی انسان, بیوشیمی, روانپزشکی, شیمی مغز, رفتارشناسی, کتاب زیست شیمی و رفتار