كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
زیر ستاره پاییزی

زیر ستاره پاییزی

نویسنده: کنوت هامسون
مترجم: قاسم صنعوی
ناشر: گل آذین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 176
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

کیفیت: نو ؛ سه صفحه ی اول کتاب پارگی دارد

 

مروری بر کتاب

«سالیان درازی است که چنین آرامشی نداشته‌ام... وقتی از جاده‌ای که گیاه بر آن می‌روید قدم به جنگل می‌گذارم قلبم بر اثر نوعی شادی که زمینی نیست به لرزه در می‌آید. نقطه‌ای از ساحل شرقی دریای خزر را که زمانی در آن به سر می‌بردم به خاطر می‌آورم. قدم به جنگل گذاشتم، به حدی که اشک به دیدگان آورده‌ام به هیجان آمدم، مگر قبلا به آنجا آمده بودم، ولی به طور حتم می‌باید در زمانی دیگر به چنین جایی آمده باشم، هرچه فکر می‌کنم یادم نمی‌آید و اکنون من اینجایم. سرشار از امید، اکنون دیگر بار از هیاهوی شهر گریخته‌ام و ...»

کنوت هامسون این اثر را در سال ۱۹۰۶ به چاپ رساند. تا آن زمان چند اثر درخشان آفریده بود و خود درآستانه ی دورانی قرار گرفته بود که زندگی شخصی اش می‌خواست رنگی دیگر به خود بگیرد و ازدواجی سعادت بار به کوچ نشینی‌ها  به عبارت دیگر پرسه زدن‌های همراه با ترنم  مرد ولگرد پایان دهد.نکتۀ مهم در کتاب “زیر ستاره پاییزی” این است که قهرمان اثر با نام واقعی نویسنده اثر که کنوت پدرسن است روی می‌نماید.

او که گذشته اش در سایه ای از ابهام قرار دارد و گویی مه آن را در خود پنهان کرده، بنا بر قراین در دیار شخصیتی کم و بیش سرشناس است ولی دلزدگی از محیط شهری به طبیعت روستایی می‌کشاندش و او که لباس مبدل کارگران به تن کرده است بسته به تصادف به هر ملک و مزرعه روی می آورد و چند صباحی در آن به کار می‌پردازد. و در همین محیط‌ها کسانی از قشرهای متفاوت را به مثابه الگوهایی که برایش جالب هستند برمی‌گزیند.

هامسون داستان‌هایش را اغلب بر پایه روان انسانی می‌نوشت و برای این کار از سبک‌هایی چون جریان سیال ذهن و تک‌گویی‌های شخصیت‌ها بهره می‌برد. از همین رو است که برخی منتقدان نه تنها او را هم‌پایه نویسندگانی چون جیمز جویس، مارسل پروست و ویرجینیا وولف بلکه پیشگام این سبک نیز می‌دانند

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زیر ستاره پاییزی

  • ناشر: گل آذین
  • کد کتاب: 112845 - 46/3
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال
  • 200,000ریال

برچسب ها: کنوت هامسون, قاسم صنعوی, داستان های نروژی, داستان های کلاسیک, کتاب زیر ستاره پاییزی