منو
سبد خرید

زیر سایه بخت

زیر سایه بخت
درحال حاضر موجود نمی باشد
زیر سایه بخت
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 113670 - 1/5
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 14.5 = 16.5
0 ریال

زیر سایه بخت

نویسنده: فریده شجاعی
ناشر: البرز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 433
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

از روی پیش برف شروع به باریدن کرده و هنوز هم ادامه دارد. تفاوت دمای داخل و خارج از منزل باعث شده شیشه‌ها بخار بگیرد. جلوی پنجره ایستادم و بدون اینکه خودم متوجه باشم با سر انگشتانم روی شیشه مات شده از بخار حرف ار لاتین را نقاشی کردم، اما همان لحظه به خودم آمدم و زود آن را پاک کردم. 

به خودم گفتم: خدایا این چه عادتیه که هنوز هم نتونستم ترکش کنم. انگار انگشتانم جز این حرف چیز دیگری بلد نبود بنویسد. با اینکه دیگر کمتر به روزبه فکر می‌کردم، اما نوشتن حرف اول اسمش برایم عادت شده بود، عادتی از دوران نوجوانی، یعنی شانزده سالگی‌ام. شاید به خاطر اینکه او تنها نقطه روشن گذشته تلخم به حساب می‌آمد و من هرگاه در سیاهی خاطرات گذشته غرق می‌شدم مانند روزنی از نور مرا از آن ظلمت بیرون می‌کشید. 

از پشت شیشه محوطه بیرون را می‌دیدم که انبوه برف مثل پارچه سفید یک دست روی همه چیز را پوشانده بود. جز سفیدی چیز دیگری دیده نمی‌شد. پیش خود فکر کردم ای کاش دنیا همیشه به همین سفیدی و تمیزی بود. همان لحظه یاد متن زیبایی افتادم که چند روز پیش در جایی خوانده بودم. فکرم را متمرکز کردم و جمله‌های آن متن را به خاطر آوردم و زیر لب زمزمه کردم.

زندگی آیا درون سایه هامامون رنگ می گیرد، یا که ما خود سایه های خویشتن هستیم...
سالگرد مادرم با حضور بی شمار اقوام و آشنایان برگزار شد.
تما صحنه های دردآور سال گذشته بار دیگر برایم زنده شد. پس از مراسم میلاد مرا با خود بیرون برد تا حال و هوایم عوض شود.

محبتهای او باعث می شد کم کم به او علاقه مند شوم.
او مرد جذاب و خوش قیافه ای بود، اما مهم تر از چهره اش، قلب مهربان و با عاطفه ای بود که من به آن بیش از هرچیز دیگر نیازداشتم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات