کیفیت کتاب
 
کتاب زیربنای تربیتی و اخلاقی انسان فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب عمومی انتشارات هدی

زیربنای تربیتی و اخلاقی انسان

نویسنده: احمد صبوراردوبادی
ناشر: هدی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 80
اندازه کتاب: رقعی 
سال انتشار: 1364 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب 

احمد صبور اردوبادی؛ استاد، نویسنده و محقّق ایرانی. تحصیلات مقدماتی تا پایان دورۀ دبیرستان را در زادگاهش گذراند. در ۱۳۲۴ش وارد دانشگاه تهران شد و در ۱۳۳۰ دکترای داروسازی و سپس تخصص در رشتۀ سم‌شناسی گرفت و عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز شد و به درجه استادی نایل آمد.

علاوه بر رشته تخصصی، دامنۀ مطالعات و تحقیقات خود را در حوزه‌های علوم طبیعی و علوم انسانی، به‌ویژه تحقیق در فرهنگ اسلامی، توسعه داد.

در ۱۳۴۶ انجمن علمی ـ مذهبی دانشگاه تبریز را با همکاری جمعی از دانشجویان و اساتید تأسیس کرد. این انجمن با برگزاری سخنرانی و انتشار کتاب در معرفی فرهنگ اسلام، به فعالیت‌های فرهنگی و اسلامی در محیط دانشگاه پرداخت و جمعاً ۲۶ جلد کتاب منتشر کرد.

از آثار اوست: سم‌شناسی در ۲ جلد (۱۳۳۹)؛ گسترش جهانی اعتیاد به مواد مخدر (۱۳۴۹)؛ جوانان و مواد توهّم‌زا (۱۳۵۰)؛ سیگار و تندرستی (۱۳۵۸)؛ ورزش و تندرستی (۱۳۶۵) راز طول عمر (۱۳۶۵)؛ غذای انسان (۱۳۶۶)؛ آیین بهزیستی در اسلام، در ۳ جلد (۱۳۶۶)؛ روزه از نظر علم روز (۱۳۴۸)؛ ماده و حیات (۱۳۵۴)؛ معمای عادت (۱۳۴۸)؛ هنر انسان بودن (۱۳۵۲)؛ اصالت در هنر (۱۳۴۶)؛ نگاه پاک زن (۱۳۶۷)؛ قداست ذاتی زن (۱۳۸۵)؛ نقش وراثت در تربیت؛ زیربنای اخلاقی و تربیتی انسان (۱۳۶۴).

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زیربنای تربیتی و اخلاقی انسان

  • ناشر: هدی
  • کد کتاب: 61301 - 19/2
  • موجودی: در انبار
  • 60,000ریال

برچسب ها: احمد صبوراردوبادی, روانشناسی تربیتی, فلسفه آموزش, تعلیم و تربیت, جامعه شناسی تربیتی, روانشناسی اجتماعی, فلسفه اخلاق, کتاب زیربنای تربیتی و اخلاقی انسان