منو
سبد خرید

زیبای جاودانه ؛ منتخب دوازده دفتر شعر

زیبای جاودانه ؛ منتخب دوازده دفتر شعر
درحال حاضر موجود نمی باشد
زیبای جاودانه ؛ منتخب دوازده دفتر شعر
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 123124 - 103/5
  • وزن: 0.60kg
0 ریال

زیبای جاودانه

نویسنده: فریدون مشیری
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 423
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

منتخب دوازده دفتر شعر

منتخب اشعار از کتاب های :

تشنه طوفان، گناه دریا، ابرو کوچه، بهار را باور کن، از خاموشی، مروارید مهر، آه باران، از دیار آشتی، با پنج سخن سرا، لحظه ها و احساس، آواز آن پرنده غمگین، تا صبح تابناک اهورائی که در فاصله‌ی سال‌های 1334 تا 1379 سروده شده است.

فریدون مشیری در سال 1305 هجری شمسی در تهران متولد شد. تحصیلات ابتدایی را در مشهد و دوره‌ی متوسطه را در زادگاهش به پایان رسانید. پدربزرگ مادری‌اش مرحوم میرزا جوادخان موتمن‌الممالک از شعرای بزرگ دوره‌ی ناصری بوده است. پدر و مادر مشیری نیز هر دو اهل شعر و ادب بودند.

مشیری از کودکی به شعر دلبستگی تمام پیدا کرد و با بزرگان ادب فارسی انس گرفت. در دوران دبیرستان و دانشگاه، دفتری از غزل‌ها و مثنوی‌های خود ترتیب داد. آشنایی مشیری با شعرنو و قالب‌های آزاد، او را از ادامه‌ی شیوه‌ی کهن باز داشت، اما مشیری راهی میانه برگزید. راهی که او انتخاب کرد، همان اسلوب برگزیده بنیانگذاران شعرنو بود، یعنی شکستن قالب‌های عروضی و کوتاه و بلند کردن مصراع‌ها و استفاده بجا از قافیه. او با نگاهی تازه به طبیعت و انسان، به شعرش رنگ‌وبوی خاصی داد. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات