منو
سبد خرید

زوران ؛ پیشنه کشتی آزاد و روش اجرای آن

زوران ؛ پیشنه کشتی آزاد و روش اجرای آن
درحال حاضر موجود نمی باشد
زوران ؛ پیشنه کشتی آزاد و روش اجرای آن
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 139322 - 95/2
  • وزن: 1.50kg
0 ریال

زوران

نویسنده: محمود خاوران
ناشر: دات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 675
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

پیشنه کشتی آزاد و روش اجرای آن

مصور - رنگی

«زوران» واژه­ ی است از ریشه­ ی زور به معنای نیرو، قدرت و … که در زبان­ ها و گویش­ های کردی و لری به معنای کشتی و کشتی گرفتن کاربرد دارد. نقش کتاب و دیگر تولیدهای علمی و آموزشی در گسترش تمام رشته ­های ورزشی مانند کشتی، بسیار ارزشمند و موثر است.

یکی از موضوع ­هایی که از نظر کمی و کیفی مورد توجه نویسندگان، کارشناسان و طومار نویسان و مرشدان و نقادان زورخانه ­ها و مجلس­ های پرده­ خوانی و … تا امروز از زوایای مختلف مورد توجه بوده است، موضوع چند و چون آموزش فن­ها یا تکنیک­ ها و تاکتیک ­های کشتی است که متناسب با مقررات و قوانین محلی، ملی و بین­ المللی، حتا با استناد به روایت­ ها و حدیث­ های مربوط یا منتسب به حضرت آدم و حضرت یعقوب و … مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفته­ اند.

بعد از تاسیس فدراسیون کشتی در هفتاد و اندی سال پیش و انتقال کشتی­گیری از گود زورخانه به روی تشک­های برزنتی، اولین کتاب آموزش فنون کشتی توسط استاد کیومرث ابوالملوکی نگارش و منتشر شد. پس از ایشان، زنده ­یاد استاد حبیب اله بلور کتاب ارزشمند خود را با نام «فن و بند کشتی» نگارش و منتشر کرد. دیگر استادان و کارشناسان داخلی و خارجی در این زمینه با کم و زیاده ایی، کتاب­ های آموزش کشتی خود را برای علاقه­ مندان منتشر کردند.

یکی از ویژگی­ های این کتاب، تصویرهای رنگی آن است که حاصل سال­ ها کوشش هدف­ مندانه­ی آقای محمود خاوران است که با دقت و حوصله، مرحله ­های مختلف هر فن را نقاشی کرده است. در کتاب ­های آموزش کشتی که در گذشته منتشر شده، برای نمایش فنون و تاکتیک­ها از عکس یا شکل ­های گرافیکی استفاده کرده­ اند.باتوجه به مجموع مطالب ارایه شده و نقاط قوت کتاب، مطالعه و استفاده از آموزش­ های آن می ­تواند به غنا و ارتقای آموزش فنی مربیان و کشتی گیران بیفزاید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات