منو
سبد خرید

زوال پدرسالاری ؛ فروپاشی خانواده یا ظهور خانواده مدنی؟

زوال پدرسالاری ؛ فروپاشی خانواده یا ظهور خانواده مدنی؟
-10 %
زوال پدرسالاری ؛ فروپاشی خانواده یا ظهور خانواده مدنی؟
  • موجودی: موجود
  • مدل: 142814 - 57/4
  • وزن: 0.30kg
306,000 ریال
340,000 ریال

زوال پدرسالاری

نویسنده: سید محمد امین قانعی راد
ناشر: نقد فرهنگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 268
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

فروپاشی خانواده یا ظهور خانواده مدنی؟

تحولات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در سده اخیر- و به طور خاص از انقلاب مشروطه تاکنون- و به خصوص در این چند دهه اخیر برای جامعه ایران وضعیت‌های متعارضی را پدید آورده است. در این میان، یکی از زمینه‌های اساسی تحول نهادین در جامعه ما، دگرگونی ساختار قدرت در خانواده است.
امروزه پیامدهای تحولات نهاد خانواده در جامعه ایران، به یک دل نگرانی عمومی تبدیل شده است و در این مورد معمولا دیدگاه‌های یک سویه‌ای بیان می‌شود. برخی با بدبینی تمام از پایان خانواده و برخی دیگر از ظهور خانواده‌ای انسانی‌تر و مدنی‌تر سخن می‌گویند.

این اثر، دگردیسی خانواده را در دو سمت و سوی متفاوت فروپاشی و مدنی شدن دنبال می‌کند. در شرایط کنونی خانواده در وضعیتی ابهام آمیز و در میانه «فروپاشی» و «مدنی شدن» به عنوان دو امکان متفاوت قرار دارد. جامعه ایرانی از یکسو با «خانواده‌های گسسته» و فروپاشیده و از سوی دیگر با «خانواده‌های مدنی» روبرو می‌باشد. در بین این دو امکان متفاوت نیز لزوما نباید به دنبال پیروزی انحصاری یکی از آن‌ها بود و این دو امکان متعارض حتی می‌توانند به طور همزمان وجود داشته باشند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات