منو
سبد خرید

زن و فرهنگ ؛ مقالاتی در بزرگداشت یکصدمین سال تولد بانو مارگارت مید

زن و فرهنگ ؛ مقالاتی در بزرگداشت یکصدمین سال تولد بانو مارگارت مید
درحال حاضر موجود نمی باشد
زن و فرهنگ ؛ مقالاتی در بزرگداشت یکصدمین سال تولد بانو مارگارت مید
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 92555 - 16/4
  • وزن: 1.50kg
  • UPC: 85
0 ریال

زن و فرهنگ 

نویسنده: محمد میرشکرایی - علیرضا حسن زاده
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1050
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مقالاتی در بزرگداشت یکصدمین سال تولد بانو مارگارت مید

مصور

کتاب حاضر شامل چهل و هفت مقاله درباره نقش زنان در زمینه های گوناگون است که به تناسب بزرگداشت یکصدمین سال تولد مارگارت مید فراهم آمده است.

مارگارت مید (1901ـ1978), انسان شناس آمریکایی است که بیش از هر چیز به واسطه مطالعاتش بر روی جوامع ابتدایی و سهمی که در انسان شناسی اجتماعی داشته است شناخته میشود. مید در چندین مطالعه میدانی شرکت کرد و پژوهشهای قابل ملاحظه ای در گینه نو, جزایر ساموآ و بالی به انجام رساند. بیشتر تحقیقات وی به مطالعه الگوها و روشهای پرورش و تربیت کودکان در فرهنگ های گوناگون باز میگردد.

مید در عین حال به تحلیل بسیاری از مشکلات جامعه کنونی آمریکا, به خصوص مشکلاتی که به جوانان مربوط میشد, نیز پرداخت, حوزه های مورد علاقه وی بسیار متفاوت بوده و مواردی از جمله نگهداری از کودک, نوجوانی, رفتار سنجی, و ماهیت و فرهنگ آمریکایی را در بر میگیرد.

موضوع مقاله ها عبارت اند از: آیین, اسطوره و تاریخ, زبان, جامعه و فرهنگ, دیدگاه های نظری و هنر و ادبیات. در پایان کتاب, زندگی و آثار مارگارت مید آورده شده است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات