کتاب زن مظلوم همیشه تاریخ ؛ چهار جلدی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب خانواده - ازدواج انتشارات ظهور شفق

زن مظلوم همیشه تاریخ 

نویسنده: آیت الله محمدرضا نکونام
ناشر: ظهور شفق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1215
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ:

 

مروری بر کتاب

کتاب پیش رو کتابی است کامل و جامع در مورد زنان و حق و حقوق آنها و همچنین مظلوم زنان و علل آن در طول تاریخ و از نظر اسلام که در هزار صفحه تهیه شده است. نویسنده کتاب بر این باور است که در گستره ی طولانی زمان، کتاب های فراوانی با نگرش های گوناگون درباره ی زن، این عطیه ی الهی و مظلوم همیشه ی تاریخ نوشته شده است، ولی آثار و نوشته های موجود، کم و بیش، خالی از کاستی و اشکال نیستک ؛ چرا گه فرصت لازم یا شناخت جامعی از زن برای نویسندگان این آثار پدید نیامده است.

«هر چند کتاب های فراوانی با نگرش های گوناگون در باره زن نوشته شده است، ولی آثار و نوشته های موجود، کم و بیش خالی از اشکال و کاستی نیست، چرا که فرصت لازم یا شناخت جامعی از زن برای نویسندگان این آثار پدید نیامده است. حتی گاه برخی چهره های علمی ـ مذهبی به علت اهمال و ساده انگاری و پیچیدگی مباحث زن یا سلیقه های فردی و مسلکی، مشکلاتی به بار آورده و پیامی مخالف با مقتضای عقل و مبانی دین ارائه کرده اند.»

حتی گاه برخی چهره های علمی - مذهبی به علت اهمال و ساده انگاری، پیچیدگی مباحث زن و یا سلیقه های فردی و مسلکی، مشکلاتی به بار آورده و پیامی مخالف با مقتضای عقل و مبانی دین ارایه کرده اند. با این وصف فرجام کار نویسندگان با دانش و فرهنگ اصیل دینی ناگفته پیداست! از این رو سعی بر آن رفت تا در زمانی که موضوع زن یکی از مباحث اساسی و حیاتی جوامع گوناگون، بویژه جامعه ماست، برای شناخت صحیح و جامع چهره ی زن و دفع شباهت و ابهامات از ساخت شخصیت زن و دین مقدس اسلام، از میان صدها اثر ارزنده ی استاد فرزانه، حضرت آیت الله نکونام کتاب حاضر که برترین کتاب در این زمینه است برایتان آماده شده است.

...بخش نخست، از برخورد زن و مرد در جامعه شروع می‏شود و سخن از پوشش و سکس و عریانى دارد. این بخش در ابتدا آورده شده است؛ زیرا پیش از ورود به جامعه و درون خانه ، پوشش چندانى لازم نیست ، ولى پس از ورود به جامعه و برخورد زن و مرد با یک‏دیگر این بحث پیش می‏آید که باید با چه پوششى و به چه مقدار و با چه کیفیّتى در جامعه ظاهر شد. براى پوشش استدلال میکند و عریانى را مطرح می‏سازد و آن را با دلایل بسیار به چالش می‏کشاند و در نهایت میان پوشش و حجاب تفاوت قائل می‏شود و تنها پوشش و عفاف را تکلیف می‏داند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زن مظلوم همیشه تاریخ ؛ چهار جلدی

  • ناشر: ظهور شفق
  • کد کتاب: 69761 - 114/8
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: آیت الله محمدرضا نکونام, جامعه شناسی زن, اخلاق اسلامی, رابطه زن و مرد, زناشویی, ازدواج, حقوق زن, زن در اسلام, شیعه, زنان, کتاب زن مظلوم همیشه تاریخ ؛ چهار جلدی

google-site-verification: google3f7c2c2bf3754fb6.html